• Ново
Доктор Woodshop Пенкала Плус 16oz
zoom_in

Доктор Woodshop Пенкала Плус 16oz

DEN 1970.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Безбедно и растворувач-слободни.Лесен-за-користење.Нема да непознати природната убавина на дрвото.Луксузен, издржливи завршница.Овој Доктор е Woodshop Пенкала Плус е орев масло и натупвам триење полски во комбинација со microaggregated microcrystal восок – Cosmolloid 80 H.На microaggregation процес произведува восок честички толку мали што тие се однесуваат како течност.Топлината на триење дискови за полирање на нафта во дрво, поставува натупвам, и се топи восок, овозможувајќи да лебди над површината на дрво и производство на висок сјај сјај.Оваа microcrystal восок topcoat има супериорен светлина трансмисија.Сето ова се преведува во светла сјај и поголема отпорност на вода, што го прави одличен финиш за пенкала, бибер мелници и се друго што ќе добијат случајни вода контакт и потреби тешко издржливи завршница.

Избор на купувачот..