• Ново
HiLetgo 5pcs Piezoelectric Сензор Аналогни Керамички Вибрации Сензор Модул Piezoelectricity за Arduino DIY КОМПЛЕТ
zoom_in

HiLetgo 5pcs Piezoelectric Сензор Аналогни Керамички Вибрации Сензор Модул Piezoelectricity за Arduino DIY КОМПЛЕТ

DEN 203.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1. Врз основа на piezoelectric керамички чип аналогни вибрации го прави користењето на анти-трансформација процесот на piezoelectric керамичка изработка на електрични сигнали да вибрира. 2. Кога piezoelectric керамички шокантно ќе се произведуваат електрични сигнал, Контролер аналогни порт може да се смета мали вибрации сигнали, исто Така, може да се реализира со вибрации интеракции поврзани со дела, како што се електронски тапани. 3. Работен Напон : 3.3 V или 5 V. 4. Објектот Големина : 30мм x 23mm.Опис : Технички Параметар : Работен Напон : 3.3 V или 5 V Работат на струјата : .

Избор на купувачот..