• Ново
keaiduoa 2in1 Реле + РБС Излез ПИД Термостат ℃/℉ 85~265VAC за Универзална Inout К Pt100
zoom_in

keaiduoa 2in1 Реле + РБС Излез ПИД Термостат ℃/℉ 85~265VAC за Универзална Inout К Pt100

DEN 1372.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Поддршка ℃/℉ температура на екранот.Кога thermocouple сигнал е текст на резолуцијата на дигитален дисплеј може да достигне 0.1 ℃/0.1℉.Реле и РБС интеграција, корисниците можат слободно да го користат реле излез или SSR излез.Силен пламен-retardant домување, водоотпорен, dustproof, и анти-шок.

Избор на купувачот..