• Ново
Компјутер Сина Светлина Блокирање на Очила со TR90 Рамка за Дигитални замор на Очите Замор Олеснување и Подобар Сон
zoom_in

Компјутер Сина Светлина Блокирање на Очила со TR90 Рамка за Дигитални замор на Очите Замор Олеснување и Подобар Сон

DEN 239.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Увезени.TR90 Смола рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.Сино Светло Блокирање слој.Леќа ширина : 54 милиметри.Леќа висина : 44 милиметри.Мост : 16 милиметри.Рака : 140 милиметри. 【НЕМА ПОВЕЌЕ замор на ОЧИТЕ & ЗАМОР】- Нашата Сина светлина блокирање на очилата може да го подобри визуелни контраст, како и подобрување на длабинска перцепција, намалување на дигиталниот замор на очите, замор на очите и главоболки, се оптимизира визуелна острина/јасност со помалку одвлекување на вниманието и да се обезбеди удобност за гледање, и ви помага да заспие побрзо. 【Се НАМАЛИ ШТЕТНАТА СИНА СВЕТЛИНА ИЗЛОЖЕНОСТ】- Нашата Сина Светлина блокирање очила блокови од светлината од штетната сина светлина спектар и е, исто така, UV400. 【ШВАЈЦАРСКАТА ТЕХНИКА TR90 РАМКА】- Флексибилен, лесен, издржливи, во близина на трајни и кога се совпаѓа со нашите високо квалитетни пролет шарки, обезбедува непобедлива удобност.TR90 Рамки нудат удобност, поради неговата флексибилност и тежина од појавување на заеднички пластични рамки често се користи за евтини наочари. 【ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА】- Нашата исклучителна пакување прави одличен подарок со вклучени Здрав 100% Рециклираат Превозот Кутија, Мека Микрофибер Заштитна торбичката, Преносни Микрофибер Крпа, Сина Светлина Тестирање Светло Сина и Светло Тестирање Картичка.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Нашата анти-сина светлина очила користите неслободен техника за да се обезбеди дека штетни спектар на сина светлина е блокиран, а вашата визуелна точноста се одржува. 95% од луѓето го забележите подобрување при користење на анти-сина светлина очила, така што ќе се намали својата напрегање на очите, главоболка, и се подобар сон со нашите Bluelight Блокирање на очила.

Избор на купувачот..