• Ново
Wusthof Гастрономски 9-Парче Стек Блок Нож сет
zoom_in

Wusthof Гастрономски 9-Парче Стек Блок Нож сет

DEN 672.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Сет вклучува 8 ласерски печат бифтек ножеви во тврдо складирање блок.Сет вклучува 8 ласерски печат бифтек ножеви во тврдо складирање блок.Тешко ПОМ се справи со целосна танг и традиционалните три заковки.Ласерски тестирани работ униформа за сечење и долготрајни остар раб.На Solingen име печат на wusthof ножеви потврдува дека вашиот нож беше направена и потекнува од "на прибор за јадење град на светот" Solingen Германија.Земете овие бифтек ножеви десно од кујната на патио или скара.Овие гастрономски ласерски печат бифтек ножеви се исклучително остар и ќе ги намали тешка-парче месо, како путер.На рака складирање блок чува сите 8 на вашиот стек ножеви заедно, па тие може да се правото на табелата со вашиот оброк.Направен во прибор за јадење град на светот Solingen Германија.Димензии : 9.0 ВО x 5.0 ВО 4.0 x IN.

Избор на купувачот..