• Ново
mCover Тешко Школка Случај за 2019 само 11,6 Dell Chromebook 3100 2-во-1 Образование (360-степен Зглоб) Лаптоп (НЕ се Компатибилни со 3181 2in1, 210/3120/3180/3189/5190/3100 Серија) - Dell-C3100-2in1 Сина
zoom_in

mCover Тешко Школка Случај за 2019 само 11,6 Dell Chromebook 3100 2-во-1 Образование (360-степен Зглоб) Лаптоп (НЕ се Компатибилни

DEN 479.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Направени од високо-квалитет проѕирен поликарбонат материјал, кој е да се загрози-доказ и ќе го заштити вашето само 11,6"(дијагонала) Dell Chromebook 11 3100 2-во-1 Образование лаптоп( објавен по Февруари. 2019, со 360-степен зглоб ) сите околу.Дизајниран да се совршено да се вклопи во новиот 2019 само 11,6-инчен Dell Chromebook 11 3100 2-во-1 Образование серија лаптоп и заштита на СИТЕ страни.НЕ е компатибилен со било кој друг Dell Chromebook (вклучувајќи Dell Chromebook 11 210 / 3120 / 3180 / 3181 / 3189 / 5190 ).НЕ е компатибилен со било кој друг Dell Chromebook (вклучувајќи Dell Chromebook 11 210 / 3120 / 3180 / 3181 / 3189 / 5190 ).Answer : ___________________________ NOTE : Пред ставање ред, ве молиме бидете сигурни да се провери вашиот лаптоп број на модел како овој случај е МОДЕЛ специфични и не заменлив.Оригиналниот C11-ACDU.C11-3120 / P22 T.C11 3180 / Inspiron 3181 Clamshell.C11 3189 / 5190 за Образование s живот со ПОДОБРО топлина вентилација од функции како стигнале нозе и повеќе пошироката вентилација слотови.2-парче светлина-тежина(8.7 оз или 246 g) школка лесно се прилепува на и исклучување.Достапни во 9 различни colors NOTE : Пред ставање ред, ве молиме бидете сигурни да се провери вашиот лаптоп број на модел како овој случај е МОДЕЛ специфични и не заменлив.

Избор на купувачот..