• Ново
Челична Носечка Топки, 200PCS 6.35 mm 1/4 инчи Челични Топки G10 Прецизност Индустриски Имајќи Топки за Хардвер Алатки Рициново Лежишта Велосипеди Итн
zoom_in

Челична Носечка Топки, 200PCS 6.35 mm 1/4 инчи Челични Топки G10 Прецизност Индустриски Имајќи Топки за Хардвер Алатки Рициново Лежишта

DEN 335.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : Ова челик топката е направен од високо-квалитет Gcr15 имајќи челик, со притисок и носат доказ, а на површината е фино полиран, површината е многу мазни.ВИСОК КАПАЦИТЕТ : Ова е внатрешна солидна Имајќи Топки со одлична површина квалитет, висока цврстина и висока оптоварување капацитет на носивост, па може да се користат со доверба.ДИМЕНЗИИ : дијаметар од овој челик топката е 6.35 mm (1/4inch), и дијаметар грешка на секој челик топката е ±0.002 mm. 200 PCS : Постојат 200 Прецизност Челични Топки во сет, кој можете да го користите за многу проекти.Тоа е индустриски производ, кој е многу погодна за хардвер алатки, електрични рициново лежишта, велосипеди, итн.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на КВАЛИТЕТ : Ако имате било какви прашања за нас челични топки, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние може да ви помогнат со вашиот проблем или целосна.Карактеристики : Овие челични топки се направени од високо квалитетна Gcr15 имајќи челик за притисок доказ и абразија доказ.Одлична површина квалитет, висока цврстина и висока товарот капацитет.Челик топка со дијаметар е 6.35 mm(1/4inch), и толеранцијата е ±0.002 mm.Постојат вкупно 200 парчиња во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.Користи главно за индустриски производи, како што се хардвер алатки, електрични апарати, casters, лежишта, итн.Карактеристики : Материјал : Имајќи челик Gcr15 Дијаметар : 6.35 mm(1/4") Одделение : G10 Цврстина : HRC65 Толеранција : ±0.002 mm Количина : 200pcs Пакетот Вклучува : 200 x Челични Топки.

Избор на купувачот..