• Ново
NIUASH Кал Клапи Mudflaps Mudguards Поздравниот Чувари,за Киа Рио 2 Б Седан Салон 2006 2007 2008 2009 2010 2011
zoom_in

NIUASH Кал Клапи Mudflaps Mudguards Поздравниот Чувари,за Киа Рио 2 Б Седан Салон 2006 2007 2008 2009 2010 2011

DEN 957.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Изработени од пластичен материјал.Тоа може да работат безбедно во сите груби средини, носат-отпорни, отпорни на топлина, ниска температура отпорни, и издржливи.На mudguard штити долниот дел на хармоника од снег, сол, песок, карпи и други остатоци од тркалата.Нашите fenders имаат добра еластичност, отпорност на абразија и отпорност, и не се лесно да се деформира.Проширување и задебелување можат подобро да се покрие депозити.Автомобилот поздравниот guard е прилагодено за инсталација и боја заштита, убава и Лесно да се чисти.Професионална изработка, производство ги исполнува строгите производство стандарди, исклучителна изработка, може совршено да се вклопи во вашиот модел.Инсталацијата на оригиналот, на автомобил дупка нема да предизвика оштетување на автомобилот тело.Според оригиналните автомобил на податоци дизајн, автомобилот е посветен, строго конзистентни и совршено се вклопуваат, и не влијае на отворање и затворање на вратата.материјал : plastic Decoration : (референца)Киа Рио 2006-2011/Нова Гордост (Б) 4-врата седан ONLYNot погоден за 2012 година и подоцна models Not погоден за сила hatchback / Rio5 Not компатибилен со аеродинамичен колекции, од страна на здолништа, телото колекции, итн.Боја : Black Packing вклучува : 4 парчиња/set (2 предни + 2 задни)Инсталација Забелешки : 1. Заострување на оригиналниот автомобил завртки на дното на количка со wrench2. Ги собереш на mudguard, позиција добро, и да ја инсталирате screws3. Инсталирање на шрафовите во соодветните дупки на mudguard.4. Останатите монтажа дупки може да се installed Note : ве Молиме потврдете го вашиот автомобил модел пред ставање на ред.LWD.

Избор на купувачот..