• Ново
Motic 1101001703541, во Близина на Инфрацрвени Зраци Цел за PSM-1000 Серија Микроскоп, 50X/0.42 Зголемување, WD=19mm
zoom_in

Motic 1101001703541, во Близина на Инфрацрвени Зраци Цел за PSM-1000 Серија Микроскоп, 50X/0.42 Зголемување, WD=19mm

DEN 3863.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Ласерски подготвени микроскоп систем.Бранова должина покриеност од 355-1064nm.Исправена слика за лесно манипулирање со работа.Apochromatic ELWD, ELWD со parfocality прилагодување или ULWD цели.Инцидентот осветлување; вградената камера порта за документација.На Motic PSM-1000 е модуларен микроскоп систем кој може да се користи за апликации во phlx индустрија, како и за ласерски инспекции и поправки.Или едноставно за апликации каде висок квалитет оптика, прецизната механика и Долги Работни Растојанија се од суштинска важност и мора да бидат комбинирани со исправена слика.На Motic PSM-1000 вклучува 3-леќа промена-во текот бедем кој им овозможува на корисникот да лесно да се префрлите од визуелна инспекција на ласерски работа.Со следниве оптички леќи 1 X УВ/, 1 X IR/VIS и 2 X Светла областа на спектарот од 355nm да 1064nm е покриен.Сите оптички компоненти имаат специјален слој за максимален пренос.

Избор на купувачот..