• Ново
Хауард Милер Гарнизонот Бар 693-042 – Темно Кафеава Дамка на Груб Сечено Цврсти дрвени предмети, Дома Алкохол Складирање, Две Цврсти Дрвени Фиоки, Антички Stemware Багажн?
zoom_in

Хауард Милер Гарнизонот Бар 693-042 – Темно Кафеава Дамка на Груб Сечено Цврсти дрвени предмети, Дома Алкохол Складирање, Две Цврсти

DEN 595.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ТЕМНО КАФЕАВА ДАМКА : Целосна бар станица во вашиот дом или канцеларија, со овој Гарнизонот бар контра од Хауард Милер, заврши во античкиот Темно Кафеава боја Сатен на груб-сечено солидна hardwoods.Со отворен за складирање дизајн, тоа е совршен за двете почетниците и професионални бармени.ТЕЧНИ СКЛАДИРАЊЕ КОНЗОЛА : Забавува гостите од издржување на увезената вино од овој затворен бар.Кој две дрвени фиоки нападната од отворен за складирање, овој бар држи до 24 вино во шишиња.Јаглен сиви нозе има прилагодливи levelers да обезбеди стабилност на нерамна подови.ВИСОК-КВАЛИТЕТ КАБИНЕТ : Овој антички алкохол кабинет бар нуди експанзивна простор за вашата премиум вина.На врвот overhangs кабинетот да нудат удобно простор за гости на напојување дупка додека stemware полици се одржи на очила за лесна пристапност.ДИМЕНЗИИ : Оваа алкохол бар има висина од 41.75 инчи (106 cm), со ширина на 54.5 инчи (138 cm), и на длабочина од 21 инчи (53 cm).Повеќе уникатни карактеристики вклучуваат реверзибилна полиците, така што тие може да се превртува за рамен складирање.ХАУАРД МИЛЕР : Основана во 1926 година, и уште семејна сопственост во својата трета генерација, Хауард Милер е водечки светски часовник компанија и почитуван бренд име во ред специјалност мебел, како што се curio кабинети, вино, и бар мебел, прилагодено за складирање кабинети, и Smart Moves прилагодлива висина клупи.Темно кафеава дамка текот на груб сечено цврсти дрвени предмети за носење, на возраст изглед, со карактеристичен метален крст протези и нозе заврши во јаглен сива.На врвот overhangs пред кабинетот.Кабинетот е завршена на сите страни за флексибилни сместување во соба.Две цврсто дрво фиоки и отворени површина од двете страни.На површина во долниот кабинет седи зад шарки врата.Шест вино чување полиците се одржи на 24 шишиња.Секоја полица е реверзибилна, така што тоа може да се користи како рамен чување на површината.Прилагодливи levelers под секоја нога обезбеди стабилност на нерамна и carpeted подови.INT1019 Висина 41.75" (106 cm) Ширина 54.5" (138 cm) Длабочина 21" (53 cm).

Избор на купувачот..