• Ново
xigua Денот на Вљубените Gnomes Чорапи, Жените и Мажите Коленото Високи Чорапи (20-30mmHg), Најдобро за медицинска Сестра Спорт Патување Бременоста Велосипедизам Работи
zoom_in

xigua Денот на Вљубените Gnomes Чорапи, Жените и Мажите Коленото Високи Чорапи (20-30mmHg), Најдобро за медицинска Сестра Спорт Патување

DEN 280.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА - Компресија чорапи имаат врвот отворање ширина од 4.5 инчи, на висина од 13.5 инчи, и на дното должина на 8.6 инчи, со еластична растеглив и malleable одговара за Мажите и Жените.КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ - Компресија чорапи се направени од Полиестер, Дава чорапи флексибилност и поголема отпорност на абење, дише перформанси ткаенина одржува оптимална температура и постојано стапалата на нозете ваши топли и суви, Компресија чорапи со единствено еднострана шема, убава практични удобно.HIGHTLY ФУНКЦИОНАЛНИ - Компресија чорапи ублажување на проширените вени и потечени телиња, да обезбеди пријатна и удобна околина за нозете и за подобрување на циркулацијата на крвта, Коленото Високи Чорапи штити нога здравје при и под коленото заштита на зглобовите за да се намали ризикот од повреда.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ Редовно за перење, машина перат, можете да го користите неутрален детергент не може да се користи кајгана, висат се исуши после чистење.СОВРШЕН ПОДАРОК - Компресија чорапи се одличен подарок за пријателите и семејството, наставниците, медицинските сестри, канцеларијата на работниците, кошаркари, велосипедисти, туристите се намали притисокот врз нивните нозе и стапала се заштити нивното здравје.Вовед не Може да се мисли на било каков подарок за вашиот пријател, ве молиме изберете нас, им даде на вашиот пријател малку заштита, се чувствуваат срцето МАТЕРИЈАЛ : Полиестер Големина Црево ширина : 11cm(4.5 во) Единствена должина : 22cm (8.6 во) Вкупно sock должина : 58cm (22.8 во) Карактеристики: Дебели и мека, висока отпорност на триење Еластичност, пластичност, за различни нога големини Дише ткаенина, over-the-коленото чорапи заштита на вашите колена и зглобови Бенефиции: Обезбеди олеснување на проширените вени, Промовира циркулацијата на крвта Одржува заедничка стабилност без оглед на активност се Задржи на стапалата на нозете сува и дише за да се ослободат блистер формирање Подобрува venous протокот на крв.Го стимулира протокот на крв, го намалува млечна киселина производство и спречува грчеви Применливи луѓе Трчање, планинарење, фитнес, велосипедизам и други спортски ентузијасти Занимања со долгогодишни часа, медицински сестри, лекари, келнери, итн.Наставниците Готвачи Стилисти Масажа Терапевти.

Избор на купувачот..