• Ново
Тао Чисти Чисти Телото Exfoliator о н Четка Главата, Замена на Глава (Глава 1) – Тело Четка Замена Главата за ТАО Чиста Електрична Лице-Чистење со Четка и Чистење Станица,
zoom_in

Тао Чисти Чисти Телото Exfoliator о н Четка Главата, Замена на Глава (Глава 1) – Тело Четка Замена Главата за ТАО Чиста Електрична

DEN 478.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ТЕЛОТО EXFOLIATOR : се Прошири од способноста на вашиот о н Лицето Четка за вашиот целото тело.О н Тело Четка главата е уникатен дизајн развива своите три ливчиња за контакт, создавајќи 240% поголема површина за влакната за да разлиствам и да ги отстраните мртвите кожата, нечистотија, и масло.ЗАМЕНА на ГЛАВА : Тело четка глави, мора да се промени најмалку на секои 3 месеци до одржување на ефикасно чистење.Оваа hygienically запечатени замена четка глава е да се користи исклучиво со ТАО Чисти Орбитал Лицето Четка и Пречистителна Станица.ПАТЕНТИРАНА ДОКИНГ СТАНИЦА : Дезинфенкцирам вашиот замена лицето четка главата со ставање на тоа назад во ТАО Чисти Базната Станица, по употреба.Користење на моќна Ултравиолетова-В зраци да го убие 99.9% од бактериите, тоа исто така ги штити, суши, и трошоци на вашето лице четка.DUAL БРЗИНА ПРИЛАГОДУВАЊА : Изберете ја поставката што е одлично за вашата кожа.На ТАО Чисти лицето чистење има двојна settings (Супер Чисти Режим & Чувствителни Чисти Режим) и тајмер така можете да го прилагодите најдобро рутина за вашиот тип кожа.БРЕНД МОЖЕТЕ ДА му ВЕРУВАТЕ : Нашата филозофија е чиста и едноставна – буквално.Во ТАО Чисти, веруваме дека секој објект ќе се создаде, мора да се достави прекрасен корисничко искуство од почеток до крај.Секој производ е изграден да живеат до висока чистота стандарди.Ќе мудро се третираат вашето лице да квалитет на лицето четка.Остатокот од вашето тело е љубоморен.Тоа е време да се повлече до вашиот кожата рутина.Се шири дека славно сјај од убавото лице на остатокот од вашата кожа.Се проширува можноста на вашата о н Лицето Четка за вашиот целото тело со ТАО Чисти Телото Exfoliator о н Четка Главата.Телото Exfoliator о н Четка Главата е уникатен дизајн развива своите три ливчиња за контакт, создавајќи 240% поголема површина за влакната за да разлиствам, да ги отстраните мртвите кожата, нечистотија, и масло.Пред да ја активирате, додадете ја вашата омилена тело чистење.Планирам нежно низ вашето тело да омекне вашата кожа, подобрување на циркулацијата на крвта и лимфниот систем за стимулација.Откако ќе заврши, ливчиња поклопецот лесно заедно со едноставен клик, подготвени да бидат санирани и се чуваат во рамките на о н база.Тоа исто така вклучува и еден Мида Случај за патување/складирање.Користете редовно во туш или када, како дел од вашиот кожата на телото, режим за враќање и одржување на вашата кожа, убав сјај.Како и со било кој електричен лицето четка, носат и солза на влакната почнуваат да стануваат забележливи по некое време.За одржување на хигиената и ефикасно чистење на лицето, четка глави, мора да се промени најмалку на секои 3 месеци.Оваа hygienically запечатени замена Тело Exfoliator о н Четка Глава е да се користи исклучиво со ТАО Чисти Орбитал Лицето Четка & Чистење Станица.На о н Тело Четка главата е дизајниран за вашето тело само.Ве молиме да не ја користите на екстра чувствителни на кожата како што се вашето лице област.Ние ви препорачуваме нашата Секојдневна Грижа или Чувствителни четка глави за оние области, од кои секоја погодно прилепува кон о н справи.ТАО Чисти производи, исто така, имаат две-годишна гаранција за покривање производителот поврзани со дефекти.Дали ќе се спомене дека тоа е само УВ sterilized тело четка во постоење?И, тоа е.Сите нашите глави дневно, чувствителен, exfoliating, и силикони-глава се само УВ sterilized четка глави таму.Чувајте ги чисти, и го носат на.

Избор на купувачот..