• Ново
DTIN 8Pcs Автомобил Стакло Полирање Комплет, ветробранското стакло Scratch Remover + Чувствува + 3 Рампа, Cerium Оксид Стакло Комплет Полирање
zoom_in

DTIN 8Pcs Автомобил Стакло Полирање Комплет, ветробранското стакло Scratch Remover + Чувствува + 3 Рампа, Cerium Оксид Стакло Комплет

DEN 1118.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Cerium Оксид е најдобар полирање во прав за да се гребење стакло.Врати изгребани лесно прозорци, огледала, tabletops, ветробрани, стакло маси, туш екрани, windscreens, риба тенкови, кола фарови и сл.Cerium Оксид Прав Капацитет : 4 Оз(120g).Чувствував Полирање Тркала Дијаметар : прибл. 20mm/30мм.Чувствував Полирање Тркала Подлога Дијаметар : прибл. 75mm/3".Cerium Оксид Прав Капацитет : 4 Оз(120g)се Чувствува Полирање Тркала Дијаметар : прибл. 20mm/30mm Felt Полирање Тркала Подлога Дијаметар : прибл. 75mm/3"се Чувствува Полирање Тркала Подлога Плоча Дијаметар : прибл. 80mm/3.15"Вежба Адаптер Дијаметар : 8mm/0.31"Инструкции : 1. Чистење на стакло темелно.Се меша некои вода со некои од Cerium Оксид Прав во када.Односот е 1 : 1 (вода : во прав) во тежина.Користење на стап да се вклопуваат ги измешаат да се навлажни паста.2. Прикачување на кука и јамка поддршка подлога на електрична вежба.Прикачување на волна полирање подлога за поддршка подлога.Нанесете мала количина на влажни паста за стакло и волна подлога.3. Работа со полирање подлога во текот на нула.4. Примена на повеќе влажни ставете да се продолжи полирање.Додадете малку вода ако е премногу суво или се прегрее.5. Повторете се додека светлината нула повеќе не е видлива.Пакет се вклучени : 1 x Cerium Oxide1 x 20mmm Чувствува Полирање Wheel1 x 30mmm Чувствува Полирање Wheel1 x Полирање Тркала Подлога Plate1 M10 x 8 mm Вежба Adapter3 x 3" Волна Полирање Подлога.

Избор на купувачот..