• Ново
FEBEEK Херметички Стакло Храна Складирање Тегли сет со Вакуум-можност капак, 2 Пакет чисто Стакло Кујна Канистри Сет со База & Manul Пумпа за Сува & Мокра Храна
zoom_in

FEBEEK Херметички Стакло Храна Складирање Тегли сет со Вакуум-можност капак, 2 Пакет чисто Стакло Кујна Канистри Сет со База & Manul

DEN 815.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

НАПРАВИ ВАШИОТ ПРОСТОР ПОВЕЌЕ УРЕДНАТА Употреба на стакло канистри поставено на чување на храната и магацинот со нив на вашиот контра или простор за складирање, јасно стаклена тегла со етикетата е погодно за набљудување и го прави вашиот простор повеќе уредно и убави.ВИСОК-КВАЛИТЕТ φ3.9") стаклени тегли, кои може да се мијат во машина за миење садови.На затворен капак може да се мијат во вода и тоа со рачка е погодно за вас да се отвори или движете го вакуум печат тегла.Тоа, исто така, има основа да се заштити тегли, па затоа е идеална стакло храна складирање контејнер поставен за вашата кујна.Овој модел содржи 2 стаклени тегли.Можете да го користите како обична храна канистер за чување често се користат и големи количини на состојки, како на пример, ориз, брашно, тестенини, житарици, бисквити, итн.Можете исто така да го користите како вакуум запечатен резервоар за складирање кафе грав, чај лисја, билки, шеќер и други состојки, кои се лесно да се погодени од кислород.Стаклена тегла е направен од borosilicate стакло со дебелина од 3.2 mm, што е околу 1mm подебели од обичните стаклени тегли и има подобар сила.Кога го достигне 0.5 атмосфери, центарот на вентил ќе се промени од конвексни да конкавна.На запечатување прстен со двојно запечатување дизајн нема воздух дупки и има подобар запечатување перформанси од запечатување прстен со воздух дупки.На задебелена силикони ракав ги штити стаклена тегла од удари.Се вклопува со запечатување капак, што го прави повеќе стабилен кога поставени.Можете да ги користите херметички тегли да се зачува обична храна.Затворање на капакот, ве молиме да им помогнам на воздушен вентил за да се отстрани воздухот во исто време да се осигура дека запечатување капак може да се инсталира на место.Можете да ги користите Рачна вакуум пумпа да се зачува кафе, зачини.Исто така можете да користите електричен воздушна пумпа дека ние ќе ги стави на продажба, што е повеќе погодно.Кога отворање, притисни на воздушен вентил прво.По внесување на дел од воздухот, тоа е полесно да се отвори капакот по внатрешни и надворешни воздушниот притисок е избалансиран.Нашите запечатување капак има метална рачка, која може да помогне во отворањето на капакот.Дали стаклена тегла е оштетен.Дали запечатување прстен и воздушен вентил за да се инсталира правилно.Ве молиме не го запечати при користење на микробранова печка.Овој модел содржи 2 стаклени тегли. φ100mm x 250mm (2 дел).Можете да го користите како обична храна канистер за чување често се користат и големи количини на состојки, како на пример, ориз, брашно, тестенини, житарици, бисквити, итн.Можете исто така да го користите како вакуум запечатен резервоар за складирање кафе грав, чај лисја, билки, шеќер и други состојки, кои се лесно да се погодени од кислород.

Избор на купувачот..