• Ново
Furiga 24V 50W Патрон Грејачи се Надгради Керамички 3D Печатач Додатоци Топлинска Цевка за Reprap Prusa Mendel i3 MK10 Создателот Одберете V2 V6 Hotend J-Раководител Екструдерите 3Pcs
zoom_in

Furiga 24V 50W Патрон Грејачи се Надгради Керамички 3D Печатач Додатоци Топлинска Цевка за Reprap Prusa Mendel i3 MK10 Создателот

DEN 263.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Се применуваат за Creality CR-10-ТИ Про, CR-X, Ender 3, Ender 3 X, Ender-3 Про, Anet A8, Творецот Одберете V2.1, Monoprice v2, Wanhao Duplicator 3 D Печатач, V6 Вулкан MK8 MK9 MK10 Екструдер/Hotend итн.Од оригиналните обични 0.3-линија високи-температура линија до 0.5-линија дебела бела високи-температура линија, тоа може да носи повисока температура и да изгледа поубаво. 50 W надгради грејач : максималната температура се зголемува од 300-31℃ да 340-350℃.Може да се користи со нов ХТ-NTC100 K температура thermistor.Тоа донесува увезени вештини, употреба на 304 нерѓосувачки челик, со внатрешна употреба на 2080 никел хром жица за да се постигне максимална услуга живот. 3pcs 24 V 50 W надгради вклучена греалка. (не се работи за cr10 cr10s 3d принтер).Furiga 24 V 50 W Патрон Грејачи се Надгради Керамички 3 D Печатач Додатоци Топлинска Цевка за Reprap Prusa Mendel i3 MK10 Создателот Одберете V2 V6 Hotend J-Раководител Екструдерите Спецификација Напон : 24 V Моќност : 50 W Греење главата големина : 6 x 20mm Греење главата материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик Линија должина : 39inch /1 M Работна Температура : .

Избор на купувачот..