• Ново
HPS 3.5 ID, 6 Должина, Силикони Грпка Спојка Црево, Висока Темп 4-Ply Засилен, 30 Psi Max. Притисок, 350F Max. Температура, SHC-8383-BLK, Силикони, Црна
zoom_in

HPS 3.5 ID, 6 Должина, Силикони Грпка Спојка Црево, Висока Темп 4-Ply Засилен, 30 Psi Max. Притисок, 350F Max. Температура, SHC-8383-BLK,

DEN 1272.48

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Црево внатре дијаметар : 3-1/2".должина : 6".висока темп 4-ply зајакнат.Максимален работен притисок : 30 psi.Температурата опсег : -65 сте.С до +350 сте.F (177 сте.C).Дебелина на ѕид : 5 Mm.Силиконски црева не е компатибилен со гориво или масло; сепак тоа е компатибилен со воздух, вода и анти-замрзнување како што coolant.Ги задоволи и надмине Saej20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.HPS силиконски црева е поддржан од страна на HPS перформанси производи се ограничени доживотна гаранција.HPS црна 3-1/2 инчи (89mm) ИДЕНТИФИКАЦИЈА со 6 инчен Должина висока Темп 4-ply засилен силикони грпка спојка црево (максимален работен притисок : 30 psi.Максимална температура оценка : 350 F) ги задоволи и надмине SAEJ20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.Дебелина на ѕид : 5mm.Температурата опсег : -65 степен С до +350 степен F (177 степен C).УВ и озонската отпорни.HPS перформанси силикони директно спојка грпка црево е дизајниран и конструиран да ги исполни високите перформанси барањата утврдени во различни индустриски стандарди, како што се автомобилскиот Тркачки индустрија, Турбо дизел пикап камион, тешки опрема и машини, сопствен систем за ладење, DIY Турбо интеркулер цевки изработка, комерцијални trucking, автобуси и тренери, морски, воени возила, aerospace, генератори, земјоделски трактори, и општи изградба.Силиконски црева не е компатибилен со гориво или масло; сепак тоа е компатибилен со воздух, вода и Анти-Замрзнување како што coolant.

Избор на купувачот..