• Ново
Гребен Плус, 2 L / 67.6 fl. оз.
zoom_in

Гребен Плус, 2 L / 67.6 fl. оз.

DEN 954.24

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ДОПОЛНИ : Гребен Плус е полн спектар гребен додаток содржат траги на елементи, витамини и амино киселини демонстрираше да имаат позитивно влијание врз растот на корали и други пожелно гребен суштества.ФОРМУЛА : Гребен Плус е формулиран за да се обезбеди неопходните хранливи материи од природната тропски гребен води.Содржи витамин Б12, витамин Ц, thiamine, иноситол, холин, јодид, и други суштествени состојки.Гребен Плус е нитрат/фосфат слободни.КОНЦЕНТРИРАНИ : Гребен Плус е многу концентрирани, тоа може да биде ефикасно се користи како храна впие за замрзната риба храна.СОДРЖИ : Гребен Плус содржи неопходни амино киселини во прилог на целосна дополнување на трага минерали и високо количество на витамин C и Б-комплекс витамини.НАСОКИ : Користете 1 capful (5 m L) за секој 80 L (20 НАС литри) два пати неделно, или како што се бара да се одржи корални раст.Исто така, може да бидат користени во храна со мешање 1 m L во врска со 15 m L (1 лажица) на храната.Фрижидер и по отворањето.Гребен Плус е полн спектар гребен додаток содржат траги на елементи, витамини и амино киселини демонстрираше да имаат позитивно влијание врз растот на корали и други пожелно гребен суштества.Повеќе од три децении, Seachem е компанија вкоренети во звук наука.Нашето искуство во хоби и образован кадар на хемичари и биолози се дел од пакетот кога ќе купите Seachem производи.Seachem останува како еден од ретките преживеани независни и во приватна сопственост домашни миленичиња нега компании.Seachem е во сопственост и управувани од страна на хобисти.Сите наши вработени се хобисти кои одржување на аквариуми дома и во канцеларија.Seachem себе започна затоа што еден таков страсни hobbyist - д-Р Лео Г. Морин (Основач) - призна дека достапните решенија за aquarists проблем сакаат.Ова резултираше во Seachem е првиот производ : Cupraplex (денес познат како Cupramine).Повеќе од триесет години подоцна Seachem се уште се приближува старите проблеми во еден нов начин.Seachem е филозофија е дека познавања hobbyist го прави најдобар клиент.Ова се рефлектира во цврст и сигурен клиент образование и поддршка, како и производи докажани во науката и перформанси.Додека Seachem се зголеми брзо во национален и меѓународен фирма, тоа го задржува културата на една мала компанија и е лесно достапна за своите клиенти.

Избор на купувачот..