• Ново
Маг-Hytec Заден Диференцијал Покрие 86-12 Ford F-250 / F350 Камион & SUV w/ 12-10.25 оска
zoom_in

Маг-Hytec Заден Диференцијал Покрие 86-12 Ford F-250 / F350 Камион & SUV w/ 12-10.25 оска

DEN 7080.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Вкупна висина 3 7/8".Вклучува : Гром комплет, Потрошувачка Приклучок и Dip Stick.Капацитет : 6 Quarts.Одговара на Еден Задните Тркала Камион & SUV w/ 12-10.25 & 10.5 оска.Тешки диференцијални опфаќа и пренос тави се обезбеди зголемување на лубрикант и капацитет на ладење за напорна работа рекреативни и сервисирање на возила.Маг-Hytec опфаќа и тави поставете вашиот возило, освен во двете естетика и функција фрлија во A356-T6 алуминиум и текстура во прав обложени со црна машински ладење во светот.Магнетни мозоци приклучоци стапица носи опрема материјал промовирање на течност интегритет.Секоја единица е опремено со ARP 568 O-прстени за супериорен запечатување.Сите хардвер е 303 нерѓосувачки челик, во повеќето апликации не заптивка или пломби е потребно, и сите Маг-Hytec делови се покриени од страна на животот ограничена гаранција.Зависи од Маг-Hytec кога ќе си влече на тежок товар.Да се избегне скапите reapirs - го Продолжи животот на вашето Возило - се Прошири масло Капацитет - Работи Ладилникот, Трае Подолго Просек од двојно течност капацитет Леснотија на Услуга На контролната шипка е knurled за брзо отстранување, станот е означен ниска/висока за да ја проверите смазка ниво и магнет, кој делува како отворена филтер е во долниот крај.На MS 7/8 - 14 THD порта е доволно голем да се користи за пополнување.Магнет-исполнет мозоци приклучокот е иста MS порта како контролната шипка.И контролната шипка и мозоци се О-прстен запечатени.На испраќање на единица фитинг е 1/8 цевка THD и се испраќаат со една цевка од нерѓосувачки приклучокот.На калибрација приклучок е базирана врз сериски број плоча и приближна на акции покрие пополни приклучок за фабрика течност ниво.О-прстен е купени во превртен "V" мило за позитивна печат без заптивка или силикон.Приклучоци, кап завртки и подлошки се од нерѓосувачки челик во повеќето апликации.Маг-Hytec произведува најдобрите маски и тави на располагање денес.

Избор на купувачот..