• Ново
Цевка Притисок Тестер, Вода Притисок Тестер Практични за изградба на бродови за Гасоводот
zoom_in

Цевка Притисок Тестер, Вода Притисок Тестер Практични за изградба на бродови за Гасоводот

DEN 2128.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Прирачник притисок тест пумпа, лесен за ракување, максимална поддршка 25kg тест притисок.Нормално допрете вода под притисок на 0.3 MPa, висок пораст станбени 0.4 MPa, водовод притисок притисок обично под притисок да 0.8 MPa‑1.0 MPa. (Вода од чешма 0.1 MPa 1 KG притисок).Широко се користат во хемиската индустрија, градежништвото, водовод, нафта, јаглен, изградба на бродови и други индустрии.Употреба на високо‑квалитетна железна спреј бои материјал, парична казна изработка и добри перформанси.Погоден за користење на вода или на хидраулично масло како медиум за садови под притисок, цевководи, вентили и сл.Функција : 1. Прирачник притисок тест пумпа, лесен за ракување, максимална поддршка 25kg тест притисок.2. Погоден за користење на вода или на хидраулично масло како медиум за садови под притисок, цевководи, вентили и сл.3. Широко се користат во хемиската индустрија, градежништвото, водовод, нафта, јаглен, изградба на бродови и други индустрии.4. Употреба на високо‑квалитетна железна спреј бои материјал, парична казна изработка и добри перформанси.5. Нормално допрете вода под притисок на 0.3 MPa, висок пораст станбени 0.4 MPa, водовод притисок притисок обично под притисок да 0.8 MPa‑1.0 MPa. (Вода од чешма 0.1 MPa 1 KG притисок)Како да го Користите : 1. Поврзете на вода штекер црево да се испитувани водовод (Забелешка : конекцијата е затворена).2. Пополнете цевка под тест со вода и издувниот воздух, а потоа да го исклучите прекинувачот.3. Се наполни резервоарот за вода со чиста вода, а потоа навалување на плоча род нагоре и надолу за да започнете притисок тест и pressurization.4. Кога читање на мерач на притисок се зголемува до потребниот притисок, pressurization може да се сопре.5. По pressurization е запрен, ако притисокот што се прикажани на притисок мерач не испуштајте го, тоа може да се покаже дека под притисок отпор на гасоводот е добра; напротив, тоа може да се докаже дека на запечатување перформанси на тестирани гасоводот не е добро, и таму&nbs.

Избор на купувачот..