• Ново
Торта Декорирање за Полнење за Печење Поставете Торта Декорирање Обезбедува Алатки за Шлаг Цевки Торба Совет Cookie Cupcake Украсување Комплет со Торта Плочата Springform за
zoom_in

Торта Декорирање за Полнење за Печење Поставете Торта Декорирање Обезбедува Алатки за Шлаг Цевки Торба Совет Cookie Cupcake Украсување

DEN 959.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Safe Материјали - Оваа Торта Украсување Комплет се состои од 379 парчиња на алатки, вклучувајќи торта за печење, торта плочата, цевки совети и други украсување алатки што ви се потребни за печење.Сите алатки се сретнат НИ Храна-Одделение стандард.Направени од високо-квалитетна храна-одделение од нерѓосувачки челик, пластика и силикони, кои се цврсти и обновливи, совршен за семејството торта изработка, возрасни и деца. 3 Различни Големини на Тави - Ние обезбедуваме 3 тави на 4, 7, 9 инчи за да се направи торта ембриони, cheesecakes и мулти-слој колачи, да ви помогнеме со што повеќе креативни торти.Функција non-stick облога, лесна-за-резето за ослободување и 445℉ отпорност на топлина, одлично за почетници, и се погодни за било која возраст и ниво на торта на одлуки.Мазна & Стабилна Плочата - Благодарение на скриени топката лого дизајн, торта плочата е во можност да се задржи на торта стабилна, додека ќе се создаде торта цвет или пишување на торта, покрај тоа, нејзината мазна вртење ќе ви помогне да ги красат вашата торта со убаво граници.Плус, тоа може да се претвори во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот, така што и двете лево-страна или десен корисниците можат да користат тоа лесно.Идеален Подарок за Торта Љубовник - Доаѓа со 48 мала големина цевки совети со броеви и слика, 6 средни цевки совети, 4 руски цевки совети и 9 фондан украсување алатки, како и 50 торта toppers, овозможувајќи ви да декорирање на вашиот cupcake, крем cupcake, фондан торта, роденденска торта со различни и деликатна стилови.Идеален Подарок за Торта Љубовник - Доаѓа со 48 мала големина цевки совети со броеви и слика, 6 средни цевки совети, 4 руски цевки совети и 9 фондан украсување алатки, како и 50 торта toppers, овозможувајќи ви да декорирање на вашиот cupcake, крем cupcake, фондан торта, роденденска торта со различни и деликатна стилови.Ако сте почетник, само за учење на основите на мешање, печење, декорирање и цевки,.тогаш не гледам подалеку!Ние дизајниравме совршено решение за вашиот проблем што нема да се скрши.Нашата Торта Декорирање за Полнење вклучени сите торта алатки,тоа може лесно да се направи различни торти што сакате.Уживате Со Вашето Семејство!.Скриен топки имајќи врти непречено за лесно создавање на убави граници долж база или дизајнирање на професионални торта.Направени од издржлив материјал.Можете да го користите овој производ за да се извршат многу дизајни како правење garlands на торта страни, декорирање торта и cookies (колачиња), или создавање на бонбони букви. 9 инчен : 150 ℃ ( 302 ℉ ) - 50-80 Минути. 7 инчен : 150 ℃ ( 302 ℉ )- 40-60 Минути. 4 инчен : 150 ℃( 302 ℉ ) - 20-30 Минути.Нашите руски торта совети се направени од храна одделение од нерѓосувачки челик - трајни, не корозија, идеален за сите ваши подготовка на храна и потреби, може да се користат во машина за миење садови.Тие никогаш не ' рѓа, имаат лесна изгради за додаде набитост, и никогаш не ја изгубат формата или пауза со шлаг користи.Ако сте почетник, само за учење на основите на мешање, печење, декорирање и цевки, тогаш не гледам подалеку!Ние дизајниравме совршено решение за вашиот проблем што нема да се скрши вашата банка, ниту вашата креативност!Комплетна 379 парчиња печење дополнителен комплет.Нашата Торта Декорирање за Полнење вклучени сите торта алатки,тоа може лесно да се направи различни торти што сакате.Уживате Со Вашето Семејство!.

Избор на купувачот..