• Ново
2 Пакет - EPAuto Дигитални Гуми Притисок Колосек, 150 PSI
zoom_in

2 Пакет - EPAuto Дигитални Гуми Притисок Колосек, 150 PSI

DEN 1204.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одржување точни гуми притисок ќе се Намали гуми носат и да го прошири гуми живот.Зголемување на ефикасноста на искористувањето на горивото.Подобрување на возило за ракување и безбедност. 4 Притисок Опсег : 0 ~ 150 PSI, 0 ~ 7 Бар, 0 ~ 700 Kpa, 0 ~ 7 Kg/cm2. Позадинско осветлување Дигитален Дисплеј и Запалени Млазницата за видливост во dimly светлина област.Едноставно притиснете го Копчето за да го вклучите алатката и одберете опсег.Автоматски исклучи 30 секунди по употребата.Намалување на гуми носат и да го прошири гуми живот.Зголемување на ефикасноста на искористувањето на горивото.Подобрување на возило за ракување и безбедност. 0 ~ 150 PSI. 0 ~ 7 Бар. 0 ~ 700 Kpa. 0 ~ 7 Kg/cm2. 1 x CR2032 3 V Литиум Монета Ќелија. 3 × LR44 1.5 V Копчето Клетки.Дигитален Дисплеј : 21 × 10мм LCD Дисплеј.Оперативни Температури : 42 °F ~ 120 °F. Минимум ''Increment'' : 0.5 PSI.Притиснете на "Моќ" копчето.Потоа чекаат 0 за да се прикаже.Место на млазницата на колосек во вентилот на гумата.Притиснете ги цврсто за да се обезбеди добар печат за да се спречи воздушен од протекување.Имајте мерач на вентил додека читање на LCD екранот е поставена.Отстранете го измери, тогаш прочитајте притисок.За да го заземе читање, едноставно место на млазницата на колосек во вентилот на гумата повторно и повторете ги.Мерач автоматски ќе се исклучи 30 секунди по употребата.Мерач исто така, може да биде рачно да го исклучи надолу со притискање на "Моќ" копчето, додека LCD екранот се исклучува.Надува гуми за производителот препорачува притисок само.Во текот inflating или под inflating гуми може да се создаде потенцијално опасни условите на возење.

Избор на купувачот..