• Ново
Janboo Bluetooth 5.0 Адаптер за PC ТВ Автомобил Стерео Систем за Звук, Аудио Предавателот Приемник 2-во-1, USB, Bluetooth Помошен Адаптер 3,5 мм,Пак Не-Bluetoot Уреди Во Bluetoot Уреди, и Не Треб
zoom_in

Janboo Bluetooth 5.0 Адаптер за PC ТВ Автомобил Стерео Систем за Звук, Аудио Предавателот Приемник 2-во-1, USB, Bluetooth Помошен

DEN 239.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Лесен за Употреба】Приклучок USB Bluetooth Помошен Адаптер во вашиот уред кој не е Bluetooth функцијата и да го отворите телефонот за да побарате Bluetooth сигнали.Потоа поврзување на вашиот паметен телефон и таблет е лесно, само притиснете на paring копче и ќе бидете подготвени да слушате.Без разлика дали тоа е пренесување на песни од вашиот паметен телефон на вашиот домашен стерео систем или примање на Bluetooth аудио од вашиот компјутер, ќе може да смета на овој Bluetooth dongle да одам на работа. 【Предавателот Приемник 2-во-1】Usb Bluetooth 5.0 Аудио Предавателот Приемник може да се пренесе стерео Аудио безжично од вашиот не-Bluetooth Аудио извори, како што се ТВ, MP3, CD плеер, КОМПЈУТЕР или книга Читателот на вашиот Bluetooth-от за слушалки, звучници или приемник ,правење на вашиот тв приемник или други уреди Bluetooth-от за да пребарувате аудио до вашиот Bluetooth слушалки или от за да ја примите безжична музика стриминг од вашиот телефон и таблет. 【Bluetooth Насекаде 5.0+A2 DP】Со надградена V5.0+A2 DP технологија, нашите Bluetooth Адаптер им овозможува на постабилна врска со уреди.Тоа лесно се поврзува со ТЕЛЕВИЗОР, Автомобил Стерео, КОМПЈУТЕР, Лаптоп, MP3, Samsung паметен Телефон, Таблети, i Phone, i Pod, Звучници, Слушалки, Жичен Слушалки и се друго може да се мисли и да се постигне опсег до 50ft (15 милиони) во отворите за воздух и до 33ft(10m) во затворен простор. 【USB Напојување,Plug and Play】, Можете да ги отстраните Автомобил Bluetooth Адаптер од USB порт и внесете го повторно да се префрлите предавател/приемник режим.Додека светло е вклучено, може да се користи нормално.Полнење на USB порт и поврзете го уредот преку аудио адаптер(вклучени) при користење, никогаш не грижете се, тоа ќе го снема на енергија кога слушате музика. 【Преносни Мини Bluetooth Приемник】Со Мини големина,функција на преносни можете да носите Bluetooth Помошен Адаптер до каде што сакате,која работи совршено за отворено настани како трчање и пешачење.*HD Звук,осигурете се повеќе се побогати и подлабоко звук искуство.Слушајте CD-како аудио квалитет без компромис.

Избор на купувачот..