• Ново
IBOANN 3 Pack Сина Светлина Блокирање Очила Жени/Мажи, Круг Мода Ретро Рамка, Гроздобер Лажни Наочари со Јасни Леќа
zoom_in

IBOANN 3 Pack Сина Светлина Блокирање Очила Жени/Мажи, Круг Мода Ретро Рамка, Гроздобер Лажни Наочари со Јасни Леќа

DEN 463.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Увезени.Пластична рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 48 милиметри.Мост : 17 милиметри.Рака : 138 милиметри. [Bluelight Блокатори Очила] Нашата компјутерска наочари со UV400 Заштита - анти 100% штетно blue ray од компјутер на екранот.Уживајте во игри на среќа / читање телефон КОМПЈУТЕР, лаптоп дигитални ТВ монитор без замор на очите, очите сува, отсјај, главоболка, мигрена, замор, или попречување на вашиот сон. [Ви помогне да Спијат Betters 3А транспарентен леќа даваат вистинска боја перформанси.IBOANN сина светлина филтрирање очилата може да го блокира поголемиот дел од штетната сина светлина и заштита на вашите очи.Можете да уживате во вашите дигитални време без да се грижиш за повреда од сина светлина.Ако havent носи сино светло блокирање очила пред тоа, можеби ќе треба прилагодливи период од 2-3 дневна.Во текот на оваа адаптација период може да се доживее непријатност.Само имајте го тоа, и ќе најдете како ви се допаѓа кога сте свртени дигитален екран за долго време.Без замор на очите, без главоболка.Нашите 3А транспарентен леќа даваат вистинска боја перформанси.Многу други сина светлина очила имаат жолта леќи или сино леќи.Всушност, овие се на најевтиниот леќи.Тие ќе влијаат на вашиот суд на боја.Нашите 3А транспарентен објективи имаат висок квалитет, кој доаѓа од нашата крајна извршување на анти сина светлина леќи.Не, нашите очила се многу лесни (само 16g).Можете да го носат овие очила во текот на целиот ден без било каков притисок.Приближната мерења на реалните рамки Низ предната страна, на крајот парче за да го завршите парче мерка 5.5 инчи.Храмовите се 4" да се наведнуваат и за 1.75" од наведнуваат на совет.Тие се флексибилни, светлина и многу удобен за носење.IBOANN сина светлина блокирање на очилата може да го блокира штетните сина светлина (400-480nm), таа е околу 100% од штетни blue ray.Можете да бидете сигурни за ова.Заштита на вашите очи во дневно-Блокирање на штетната сина светлина и UV400. Доколку имате некоја непријатна шопинг искуство, ќе донесе насмевки вратам на вашето лице.Имате ни збор.

Избор на купувачот..