• Ново
75997-954CS - Капацитет : 200 mL - Волуметриски Колби со Стандардни Коси Pennyhead Стакло Тапа, Класа Б - Случајот на 12
zoom_in

75997-954CS - Капацитет : 200 mL - Волуметриски Колби со Стандардни Коси Pennyhead Стакло Тапа, Класа Б - Случајот на 12

DEN 607.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Капацитет : 200 m L.О.Г.x H : 75 x 210 mm.Затка Бр. : 16. Толеранција : +/-0.20 m L.Затка Тип : Денар Главата Стакло Затка.VWRÂ Волуметриски Колби се направени од Borosilicate 3.3 стакло, ASTM 438, Тип 1, Класа А стандардна Колби функција рамно дно и круши во облик на пониските места со долг врат.Гравирани дипломирањето ознаки се олесни мерења, и колба уста е опремен со заеднички да се сместат PTFE или стакло затка.Калибрација и toleration стандарди се дефинирани во стандардните спецификации и практики : ASTM E288, ASTM E542, ASTM E694, и ISO 1042. Колби се калибрира 'Да Содржат' прецизна волумен на одредена температура.Тие може да се користи за прецизни dilutions и подготовките на стандардни раствори.

Избор на купувачот..