• Ново
AmScope 40X-2500X LED Бинокуларна Соединение Микроскоп со 50pc Празно Слајдови и 10MP Камера
zoom_in

AmScope 40X-2500X LED Бинокуларна Соединение Микроскоп со 50pc Празно Слајдови и 10MP Камера

DEN 383.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Шест widefield зголемување прилагодувања : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X & 2500 X.Професионални 30 степен склони 360 степени swiveling Siedentopf бинокуларна главата. 3-D двоен слој механички фаза со коаксијален крупни & парична казна фокусирање.Abbe кондензаторот и ирис дијафрагмата & филтер. 50 PC празно слајдови & 100 PC coverslips.Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп е дизајниран за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации.Тоа е совршен микроскоп за наставниците и учениците вклучувајќи ги и оние во медицинско училиште, или со голема во биологијата.Тоа доаѓа со Siedentopf бинокуларна главата, двоен слој механички фаза со крупни & парична казна фокус, LED осветлување систем, и еден пакет од 50 празно слајдови со 100 coverslips.Постојат шест зголемување прилагодувања : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X & 2500 X.Овој микроскоп е идеален инструмент за бактериски, биолошки и фармацевтски истражувања.На 10 MP USB2.0 дигитални камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на вашиот КОМПЈУТЕР.Со софтверот е достапен за Windows, Mac и Linux, тоа е мулти-платформски слики решение.Вклучени Windows софтвер нуди слика-развој и мерење алатки, како и напредни compositing карактеристики како што се слика-крои и продолжи-длабочината на-на-фокус.Самостоен преглед и фаќање резолуции ви овозможи да видите high-speed видео додека фотографирате high-definition слики.За Mac и Linux, постои лајт верзија со ограничена обработка карактеристики.

Избор на купувачот..