• Ново
Tgoon Професионални MPU‑6050 Модул, Акцелерометар Gyroscope Модул ±2, ±4, ±8, ±16g 3-5V 21x16mm/0.8x0.6in PCB
zoom_in

Tgoon Професионални MPU‑6050 Модул, Акцелерометар Gyroscope Модул ±2, ±4, ±8, ±16g 3-5V 21x16mm/0.8x0.6in PCB

DEN 177.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Има малку надворешни пречки, кои може да се обезбеди точни мерења.Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на производот.Со професионален дизајн и разумни структура, модулот е лесно да се замени и да ја инсталирате.PCB земање мостри и потопување злато процес може да се заштити интерфејс од се оксидира.Интерфејс земање мостри е половина дупка и полна дупка, можете или да лемење 2.54 mm теренот заглавија, или директно да се качи на вашиот сопствен ПХБ.Предмет Тип : MPU‑6050 Module Material : PCBUses : Движење сензори, реалноста подобрување, електронска стабилизација на сликата, оптичка стабилизација на сликата, GPS, "нула допир" гест кориснички интерфејс, итн.Напојување : 3-5 VCommunication Метод : Стандард IC комуникација protocol Chip Вграден : 16bit AD конвертор, 16-битни податоци излез (0-65535) PCB Големина : Прибл. 21x16mm / 0.8x0.6in Package : QFN (Leadless Плоштадот Пакет)На Мерливи Спектар на Gyroscope : ±250, ±500, ±1000, ±2000 (дпс)Акцелеметарски Мерливи Опсег : ±2, ±4, ±8, ±16g Pin Проред : Прибл. 2.54 mm / 0.1 in Motion за Обработка на База на податоци Spports : За Android/Linux/Windows.

Избор на купувачот..