• Ново
Сигма 35mm f/2 СЕКТОРОТ за DN Современа Објектив за Sony E Планината со Altura Фото Напредни Додаток и Патување Пакет
zoom_in

Сигма 35mm f/2 СЕКТОРОТ за DN Современа Објектив за Sony E Планината со Altura Фото Напредни Додаток и Патување Пакет

DEN 15336.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .ВКЛУЧУВА : Сигма 35mm f/2 СЕКТОРОТ за DN Современа Објектив за Sony E + Air Bag Packable Торба и Камера Вметнете + San Disk 64 GB C10 Ултра UHS-I SDXC Мемориската Картичка + Altura Фото Мини Tripod со Пиштол Зафат + Altura Фото Брз Оган врвка за околу Рака + Altura Фото Хард-Школка Случај + Altura Фото Чистење на Полнење + 3 Големини Magic Fiber Микрофибер Леќа Торбичка.ФЛЕКСИБИЛЕН ФОКУСНА ДОЛЖИНА , на Сигма 35mm f/2 СЕКТОРОТ за DN Современа Леќа е елегантен широк агол премиер спарување светла дизајн со преносни форма фактор.Стандардот широко поле на гледање се корисни за широк спектар на предмет видови, вклучувајќи пејзаж, на улица, и репортажа снимање, и f/2 максимална бленда се занимва со оваа предизвикувачка осветлување и овозможува поголема контрола над длабочината на полето.КОМПАТИБИЛЕН со сите Sony Mirrorless Камери (E планината), вклучувајќи a3000, a3500, a5000, a5100, a6000, a6300, a6400, a6500, a6600 APS-C Камери, и a7, о7 II, о7 III, a7 R, a7 R II, a7 R III, a7 R IV a7 S, a7 S II Целосна Рамка Камера.СИГМА додатоци се вклучени : Сигма LCF-58 III 58mm Леќа Капа + Задни Капа LCR II за Sony E Mount Објективи + LCF5801 M Магнетни Метал Леќа Капа + LH636-01 Леќа Худ.Разноврсна и компактен.Одлична решавање на моќ и пондерирана за mirrorless системи.Максимална бленда од F2. Преносни за секојдневна снимање.Одлични оптички квалитет и широк отвор.Изолирани горниот и долниот прегради. 25 L капацитет.Тежи под 1 lb.Отпорен на вода. 17.5" x 12" x 7".Гумени камера insert (внеси).Гумени отстранлив divider.Мека-стадото материјал.Packable. 12" x 6" x 5".Засилен крои.Mesh страна џеб со прилагодливи bungee кабелот.Екстериер и ентериер складирање џебови.Поместена мрежа рамо, рака.Премиум ripstop најлон.Два пати толку брзо како обични SDHC/SDXC cards.Class 10 оценка за Full HD (1080p).Rubberized зафат.Пиштол зафат.Roll-out на нозете.Притисни и кодот за навалување на столбот.Удобно и силна neoprene.Прилагодливи cinch.Двојно riveted за издржливост.Hardshell случај.Компресор.Спреј шише (празен).Чистење со четка.Премиум леќа ткиво хартија (50 листови).Вклучува 3 леќа пошта (S,M,L).Микрофибер материјал за чистење.Размавта опфаќа и нежно да ги штити.Лесен и компактен.

Избор на купувачот..