• Ново
ACMAXX 3.0 Широк ТЕШКО LCD Екран ОКЛОП ЗАШТИТНИК за Олимп E-PL2 дигитална Камера
zoom_in

ACMAXX 3.0 Широк ТЕШКО LCD Екран ОКЛОП ЗАШТИТНИК за Олимп E-PL2 дигитална Камера

DEN 1135.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Купувачот ве молиме прочитајте : оваа ставка за Олимп E-PL2 дигитална Камера - НЕ може да се користи на други камера.Еден тешко и дебели заштитник за главната LCD - Деца Доказ Камера LCD екран Заштитник.Нула, Прашина, Вода, Нафта, Отпечатоци од прсти и Шок се спротивстави.Поли-карбонат 1.2 mm, отпорен на yellowing вон-отсјај тешко слој., УЛТРАВИОЛЕТОВО (Ув) Слој.Заштита На Вашата Инвестиција Сега. *Campare со други стакло или arcylic заштитници* ACMAXX заштитник немаат лого на производот и дизајн изгледа многу подобро навистина сакате да се стави Giottos' Лого на вашиот Leica X?Јас не мислам така.Ние не се обиделе други материјали да се направи заштитник.Ние откривме дека само нашата формула може да се направи најдобрата работа.Стакло/arcylic видови заштитник е многу тешко shield.Со Стакло/arcylic тие не можат да се апсорбираат било влијание.Тоа е како ќе се носат многу тешко shield но тоа помине влијание за вас.Тоа може да го оштети вашиот LCD по ударот.Нашиот заштитник е направен од јаглерод и пластика.Тоа може да се заштити LCD екран и да го апсорбира ударот.Кога ќе се случи нешто..што сакате да ги задржите вашата камера не заштитник.Она што е ACMAXX LCD ОКЛОП?ACMAXX LCD Оклоп е тешко Поли-карбонат екран заштитник со УВ Ниска Рефлексија Слој.Тоа им помага да го заштитите вашиот вредни инвестиции од прашина, влага и гребнатини, која може да доведе до скапи поправки.LCD Оклоп дизајниран може да бидат оставени на екранот на сите времиња за заштита.Се држи на екранот на Камерата LCD екран чисти и безбедни од штетата.

Избор на купувачот..