• Ново
Линија Пронаоѓач НУ-8208 RJ45 Мрежен Кабел тестер Етернет Кабел Тестер на Мрежни Tracker Мрежен Тестер За Мрежен Кабел Тестирање
zoom_in

Линија Пронаоѓач НУ-8208 RJ45 Мрежен Кабел тестер Етернет Кабел Тестер на Мрежни Tracker Мрежен Тестер За Мрежен Кабел Тестирање

DEN 2406.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Проверете жици грешка во 5 E, 6 E, како што се отвори коло, краток спој,скокач жица, обратна врска.Мерка должина на мрежата кабел, и лоцирајте го отвори точка.Авто-проверка на функцијата и автоматски ги компензира за секоја промена во капацитетот на батеријата или на собна температура.LCD светлина помага употреба во темните агли.Овозможува кабли да се наоѓаат дури и кога целосно сокриени.Спецификации : Модел : НУ-8208 Material : Plastic Main Функција : Тест Патеката и да се Измери Должината на Мрежата Кабел Екран : LCD со Backlight Tracking Тип : RJ45 ,RJ11 Testing тип : RJ45, RJ11 Power : 9 V Алкална батерија (Не се Вклучени)НУ-8208 Предавателот спецификации : Индикатор : LCD 53x25 мм, со назад light Tone фреквенција : 225 Hz Max.растојание на пренос : 2 km Max.растојание на кабел сајтот : 1000m Max.работат на струјата : Помалку од 70m ATone режим : 2 на Ѕвонење adjustable Compatible конектори : RJ45 Max.сигнал напон : 15 Vp-p Function и грешки LCD екран : LCD дисплеј (жица мапата, Тон, кратко, , Без адаптер, Ниско ниво на батеријата)Кабел мапата индикација : LCD (#1-#8)Заштитените индикација : LCD ( #9)Напон заштита : AC 60 V/DC 42 VBattery Тип : DC9.0 V (НЕДА 1604/6 F22 DC9 V x 1pcs) (Не се Вклучени)Димензија(Lx Wx D) : 185x80x32mm NF-8208 Приемник спецификации : Фреквенција : 225k Hz The Max.работат на струјата : Помалку од 70m AEar џек : 1 LED осветлување : 2 Battery Тип : DC9.0 V(НЕДА 1604/6 F22 DC9 V) x1pc (Не се Вклучени)Димензија(Lx Wx D) : 218x46x29 mm NF-8208 Далечинска единица спецификации : Компатибилни конектори : RJ45 Dimension(Lx Wx D) : 107x30x24mm Package се Вклучени : 1 x Transmitter1 x Receiver1 x Далечински Адаптер.

Избор на купувачот..