• Ново
3M™ Лепило Трансфер Лента 9453LE, Јасно, 27 во x 180 yd, 3.5 мили
zoom_in

3M™ Лепило Трансфер Лента 9453LE, Јасно, 27 во x 180 yd, 3.5 мили

DEN 234.72

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одлични се поврзе со ниска површина енергија супстрати, вклучувајќи прав облоги и пластични маси, како што се полипропилен (PP).Висок лепливоста на метали и висока површинска енергија материјали, што го прави погоден за поврзување на различни супстрати.Лепило обезбедува одлични држи моќта и анти-укинување својства.Добра отпорност на индустриски хемикалии, потрошувачите хемикалии, влага и влажност.Идеално решение за општа намена прилог и склопови на широк спектар на материјали.Нашите 3 M Лепило Трансфер Лента 9453 LE е разновиден, пазарот докажано, 3. 5 мили (0. 9 mm) пренос лента на печатени ослободување хартија, лагер.Кој 3 M 300 LSE акрилик лепило, оваа лента има долга и докажани историјата на сигурно поврзување на широк спектар на слични и различни материјали како што се метали, најмногу пластика, стакло, трудови и насликани површини.

Избор на купувачот..