• Ново
GRFSD Latch Кука Колекции за Возрасни Деца Бушава Tapestry Колекции Latch Кука Килим Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции Тепих Капчиња Везана Занаети Килим Правејќи Колекции
zoom_in

GRFSD Latch Кука Колекции за Возрасни Деца Бушава Tapestry Колекции Latch Кука Килим Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции Тепих

DEN 903.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Започнете Нешто Ново : Што би сакал да се обиде на еден нов занает, но едноставно не знаат од каде да почнат, нели?Ние разбираме!Со печатени или 10 X 10 мрежа линии платно, упатства, предиво и капчиња кука ќе може да започнете веднаш!.Почетници Пријателски : моделот е отпечатен на тепих платно.Тоа е многу погодно за деца и возрасни за да се заврши.HD цртање и претходно печатени платно прави кука колекции за деца лесно да се капчиња.Пред-намалување на волнени предиво во светли бои е направен од висок квалитет на доградба на акрилни влакна, фина текстура, мека, не волна, не топка, не се фаќа за исклучување.Почетници Пријателски : за Разлика од другите плетење комплет со бела позадина платно дека е тешко да се заврши, Ова Latch Кука за Полнење Има Шарени Шема 10 X 10 мрежа линии, јасно може да се знае каде секоја боја предиво оди, килим правејќи колекции е погодна за дете и возрасни почетници и crotchet ентузијасти.Дома Декорација : Овој DIY проект има повеќе цели, и може да се користи за да ги красат многу предмети за домаќинството.место на подот, ѕидот или троседот, или да ја користите за да остварите перници, перничиња, додадете топлина и уметност во вашата соба.Многу Симпатична DIY капчиња предиво полнење; тепих одлуки kit Material : Акрил + база fabric Dimensions : 52x38 cm / 20.5x15 инчен Занает : кука/crochet Package Вклучуваат : (Боја preprinted) или B(крстот мрежа ) шема design Enough различни бои краток yarns Latch Кука Капчиња Игла Hook Color картичка со инструкции(англиски инструкции)Забелешка : Тоа е ракотворби производ, не е дозволиво 1-5cm грешка во димензиите на платно.Ве молиме погледнете го етикети на предиво да го најдете точниот На готовиот производ може да се мијат со рака, но не користите машина за перење.

Product name:
DIY lock hook kit; DIY crochet yarn kit; carpet making kit
Material:
Acrylic + base fabric
Dimensions:
52x38 cm / 20.5x15 inch
Craft:
hook/crochet
Package Include:
A(Color preprinted) or B(the cross grid ) pattern design :
Enough different colors short yarns :
Latch Hook Crochet Needle Hook :
Color card with instructions(English instructions) :
It is a handicrafts product, there is an allowable 1-5cm error in the dimensions of canvas. :
Please refer to the labels on the yarn to find the correct :
The finished product can be washed by hand, but do not use a washing machine. :

Избор на купувачот..