• Ново
Vishay Siliconix Mosfet Низа 2 N-Канал (Двојна) 20V 4.1 ЕДЕН 830mW Површината Планината 8-TSSOP (Пакување од 3000)
zoom_in

Vishay Siliconix Mosfet Низа 2 N-Канал (Двојна) 20V 4.1 ЕДЕН 830mW Површината Планината 8-TSSOP (Пакување од 3000)

DEN 1641.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Mfr : - Vishay Siliconix.Серија : - -.Пакет : - Лента & Ролна (TR)Сече Лента (КТ) Digi-Ролна.Дел Статус : - Активен.FET Тип : - 2 N-Канал (Двоен).Mosfet Низа 2 N-Канал (Двојна) 20 V 4.1 ЕДЕН 830m W Површината Планината 8-TSSOPSpecifications : Mfr : - Vishay Siliconix Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Сече Лента (КТ) Digi-Reel Part Статус : - Active FET Тип : - 2 N-Канал (Двојна) FET Функција : - Логика Ниво Gate Drain на Изворот на Напон (Vdss) : - 20 VCurrent - Континуирана Потрошувачка (Id) @ 25°C : - 4.1 ARds На (Макс) @ Id, Vgs : - 30m Ohm @ 4.5 А, 4.5 VVgs(та) (Макс) @ Id : - 1 V @ 250µAGate Полнење (Qg) (Макс) @ Vgs : - 10.5 n C @ 4.5 VInput Capacitance (Ciss) (Макс) @ Vds : - -Моќ - Max : - 830m WOperating Температура : - -55°C ~ 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - 8-TSSOP (0.173", 4.40 mm Ширина)Снабдувачот Уред Пакет : - 8-TSSOPBase Производ Број : - SI6926 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.21.0095.

Избор на купувачот..