• Ново
GRFSD Latch Кука Колекции за Возрасни Деца Latch Кука Килим Колекции Бушава Tapestry Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции Тепих Капчиња Везана Занаети Килим Правејќи Колекции
zoom_in

GRFSD Latch Кука Колекции за Возрасни Деца Latch Кука Килим Колекции Бушава Tapestry Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции Тепих

DEN 1137.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Започнете Нешто Ново : Вие не може да направи везана со вашите деца, уживаат во рачно производство заедно со вашите деца(за возраст 8-10 или копија), тоа ќе биде прекрасен семејство проект!Исто така, тоа е добар избор за да им помогне на вашите деца да ги подобрат своите координација за боја, се концентрира нивното внимание.Почетници Пријателски : моделот е отпечатен на тепих платно.Тоа е многу погодно за деца и возрасни за да се заврши.HD цртање и претходно печатени платно прави кука колекции за деца лесно да се капчиња.Пред-намалување на волнени предиво во светли бои е направен од висок квалитет на доградба на акрилни влакна, фина текстура, мека, не волна, не топка, не се фаќа за исклучување.Претходно печатени Или Крстот Мрежа Платно : за Разлика од другите latch кука колекции со празно позадина и тешко да се работи, нашите комплет има шарени шема.Моделот или на крстот мрежа е отпечатена на платно, тоа е токму она што го барате.Дома Декорација : Овој DIY проект има повеќе цели, и може да се користи за да ги красат многу предмети за домаќинството.место на подот, ѕидот или троседот, или да ја користите за да остварите перници, перничиња, додадете топлина и уметност во вашата соба.Популарни Подароци : Започнете ново хоби со нашите latch кука за полнење килим, уживаат во DIY занаети со вашите деца и деца, совршено се рачно изработени занаетчиски за возрасни или се почетници.На latch кука за полнење е многу погодна како подарок за мајка/татко/сопруга/пријател/учител/дете.Latch кука колекции за adults We произведуваат различни latch кука колекции, посветен на совршен производи да ги красат вашиот топол дом, ова е подарок за семејството и пријателите.Подарок за Божиќ, денот на Благодарноста, итн., користите вашите раце да се направи подарок за Благодарни лице.Карактеристики : 1. Тоа е DIY недовршени сет за latch кука комплет, треба да се заврши до yourself2. Ова е еден вид на прирачник за работа слична на крстот бод, и почетници може брзо да го совладате.3. Пред-намалување на волнени предиво во светли бои е направен од висок квалитет на доградба на акрилни влакна.Фина текстура, мека, не волна, не топка, не се фаќа за исклучување.4. Можете да направите вашиот сопствен перница мат, килим, тепих, tapestry, троседот перница и така натаму.Одличен подарок за семејството и пријателите.5. На готовиот производ може да се користи на почетниот екран, дома декорација, перница маска, троседот перница покрие, и др.6. Одличен подарок за семејството и пријателите.7. Пакетот вклучува везови теми, Боја печати или крст мрежа килим, капчиња куки и англиски Инструкции.Спецификација : име на Производ : DIY заклучување кука за полнење; DIY капчиња предиво полнење; тепих одлуки kit Material : Акрил + база fabric Dimensions : 52x38 cm / 20.5x15 инчен Занает : кука/crochet Package Вклучуваат : (Боја preprinted) или B(крстот мрежа ) шема design Enough различни бои краток yarns Latch Кука Капчиња Игла Hook Color картичка со инструкции(англиски инструкции)Забелешка : Тоа е ракотворби производ, не е дозволиво 1-5cm грешка во димензиите на платно.Ве молиме погледнете го етикети на предиво да го најдете точниот На готовиот производ може да се мијат со рака, но не користите машина за перење.

Product name:
DIY lock hook kit; DIY crochet yarn kit; carpet making kit
Material:
Acrylic + base fabric
Dimensions:
52x38 cm / 20.5x15 inch
Craft:
hook/crochet
Package Include:
A(Color preprinted) or B(the cross grid ) pattern design :
Enough different colors short yarns :
Latch Hook Crochet Needle Hook :
Color card with instructions(English instructions) :
It is a handicrafts product, there is an allowable 1-5cm error in the dimensions of canvas. :
Please refer to the labels on the yarn to find the correct :
The finished product can be washed by hand, but do not use a washing machine. :

Избор на купувачот..