• Ново
Капсула Светлина G4 Светилка Монистра Халоген Светилка Монистра 220V/110V Транспарентен Кристал Светилка Монистра Лустерот,110V-20W,10Pcs
zoom_in

Капсула Светлина G4 Светилка Монистра Халоген Светилка Монистра 220V/110V Транспарентен Кристал Светилка Монистра Лустерот,110V-20W,10Pcs

DEN 1615.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Халоген G4 капсула сијалица 5 W-10 W-20-35 W-50 W 220 V/110 V.На халоген G4 топло бела капсула сијалица има дизајн животот на повеќе од 2500 часови.Големина : ɸ9mm×H30mm, нашите g4 мали светилки се сите стандардни големини, така што немора да се грижите за неточни големина при инсталирањето.Овој напон 220 V/110 V халоген капсула светилка g4 има вграден сигурносен осигурач за да се спречи сијалица од експлодира.Нашите g4 светилки се идеални за домаќинство или комерцијални лустери, итн.Спецификација : 220 V/110 Vg4 халоген bulb Voltage : 220 V/110 VPower : 5-50 WBase тип : G4 Color температура : топло бела (2900 K)Светлосен интензитет : 100 LMInput напон : DC и ACSocket : стандард G4 base Life : 2500 hours Bubble дијаметар : Φ8mm Bubble должина : 22mm Foot должина : 9mm Full должина : 33mm Needle теренот : 4mmfeature : 1. Мали халоген крушка, на филамент е посебно обработени, не е лесно да се скрши.2. Погоден за сите видови на ниско-напонски кристал светилки, лустери, рефлектори и подни ламби.белешки : 1. Напојување треба да се отсечени пред инсталација и замена.2. Кога видливоста е на температурата е висока, и не е дозволено да се допре запаливи материјали.Не се допрат со рацете за да избегнете изгореници.

220V/110Vg4 halogen bulb :
Voltage:
220V/110V
Power:
5-50W
Base type:
G4
Color temperature:
warm white (2900K)
Luminous intensity:
100LM
Input voltage:
DC and AC
Socket:
standard G4 base
Life:
2500 hours
Bubble diameter:
Φ8mm
Bubble length:
22mm
Foot length:
9mm
Full length:
33mm
Needle pitch:
4mm
feature:
1. Small halogen bulb, the filament is specially processed, not easy to break. :
2. Suitable for all kinds of low-voltage crystal lamps, chandeliers, spotlights and floor lamps. :
notes:
1. The power supply should be cut off before installation and replacement. :
2. When the bulb is on, the temperature is high, and it is not allowed to touch flammable materials. Do not touch it with your hands to avoid burns. :

Избор на купувачот..