• Ново
EuisdanAA Најлон Хексадецимален Орев, M3x0.5mm Метрички Груб Навој Хексагонални Завртки, 100 Компјутери Јасно(Tuerca хексагонална де nailon, tuercas hexagonales rosca de gruesa métrica M3x0.5 мм, 100 piezas t
zoom_in

EuisdanAA Најлон Хексадецимален Орев, M3x0.5mm Метрички Груб Навој Хексагонални Завртки, 100 Компјутери Јасно(Tuerca хексагонална

DEN 263.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

[НАВОЈ] - Груб навој, М3 дијаметар 0.5 mm теренот. [SIZE] - 0.24" (6mm) ширина низ станот, 0.1" (2.6 mm) висина. [МАТЕРИЈАЛ] - Изработени од најлон, добра цврстина, анти-корозија и не проводници. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - Најлон сврзувачки елементи се повеќе лесни од традиционалните метал сврзувачки елементи и имаат добри изолациони својства.Покрај тоа, тие се отпорни на корозија и може да се во согласност со неправилни површини.([CARACTERÍSTICAS] - Лос sujetadores де nailon син más ligeros que los sujetadores де метал tradicionales y tienen buenas propiedades aislantes.Además, син resistentes a la corrosión y pueden adaptarse на superficies irregulares. [ШИРОКО се КОРИСТИ] - Хексадецимален завртки се за општи апликации и да се користи со навртки, завртки и подлошки на истиот заврши.([AMPLIAMENTE UTILIZADO] - Лас tuercas hexagonales син став aplicaciones generales y se utilizan един tornillos, pernos y arandelas дел mismo acabado.Euisdan AA Најлон Хексадецимален Орев, M3x0.5mm Метрички Груб Навој Хексагонални Завртки, 100 Компјутери Јасна - Хексадецимален главата, женски навој внатре.- Направен од висок квалитет на најлон, добра цврстина, анти-корозија, анти-стареењето, погодна за внатрешна, надворешна или влажна средина.- Се користи во врска со парење гром да се зацврсти два или повеќе делови заедно.- Хексадецимален орев стегната од страна со клуч, овозможување на употреба кога постои ограничен простор над орев.- Погоден за рачки на вратите, машинската индустрија и други мали поправки околу продавница, гаража или мебел дома fastener итн.Спецификација : Материјал : Nylon Standard : Metric Thread Тип : Coarse Thread дијаметар : M3thread теренот : 0.5 mm Hex Ширина : 6mm / 0.24"Height : 2.6 mm / 0.1"Пакет Содржина : 100(+/-2%) x Хексадецимален Nuts Description во Spanish Tuerca хексагонална де nailon, tuercas hexagonales rosca de gruesa métrica M3x0.5 мм, 100 piezas transparentes[ROSCADO] - Rosca gruesa, diámetro М3, пасо де 0,5 мм.[TAMAÑO] : 0,24" (6 мм) de ancho en plano, 0,1" (2,6 mm) de altura.[МАТЕРИЈАЛ] - Fabricado en nailon, буена tenacidad, anticorrosión y нема диригент.[CARACTERÍSTICAS] - Лос sujetadores де nailon син más ligeros que los sujetadores де метал tradicionales y tienen buenas propiedades aislantes.Además, син resistentes a la corrosión y pueden adaptarse на superficies irregulares.[AMPLIAMENTE UTILIZADO] - Лас tuercas hexagonales син став aplicaciones generales y se utilizan един tornillos, pernos y arandelas дел mismo acabado.

Material:
Nylon
Standard:
Metric
Thread Type:
Coarse
Thread diameter:
M3
thread pitch:
0.5mm
Hex Width:
6mm / 0.24
Height:
2.6mm / 0.1
Package Content:
100(+/-2%) x Hex Nuts :
Description in Spanish :
Tuerca hexagonal de nailon, tuercas hexagonales de rosca gruesa métrica M3x0.5 mm, 100 piezas transparentes :
[ROSCADO] - Rosca gruesa, diámetro M3, paso de 0,5 mm. :
[TAMAÑO]:
0,24 (6 mm) de ancho en plano, 0,1 (2,6 mm) de altura.
[MATERIAL] - Fabricado en nailon, buena tenacidad, anticorrosión y no conductor. :
[CARACTERÍSTICAS] - Los sujetadores de nailon son más ligeros que los sujetadores de metal tradicionales y tienen buenas propiedades aislantes. Además, son resistentes a la corrosión y pueden adaptarse a superficies irregulares. :
[AMPLIAMENTE UTILIZADO] - Las tuercas hexagonales son para aplicaciones generales y se utilizan con tornillos, pernos y arandelas del mismo acabado. :

Избор на купувачот..