• Ново
10pcs 6805-2RS Топката Лежишта Гума Запечатени Длабоко-Мило Топката Лежишта 25mm37mm7mm за Скејтборди Внатрешно Скејт Скутер Ролер Блејд Лизгалки
zoom_in

10pcs 6805-2RS Топката Лежишта Гума Запечатени Длабоко-Мило Топката Лежишта 25mm37mm7mm за Скејтборди Внатрешно Скејт Скутер Ролер

DEN 266.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Овие лежишта се изработени од високо квалитетен челик за ниско ниво на бучава и долг животен век.Тие се гума печат за да се избегне контаминација внесување и зачувување на лубрикант.Theshield штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци.Лагери имаат 25mm внатрешен дијаметар, а 37mm надворешниот дијаметар, и 7mm дебелина.Овие се одлични за мали хоби 25mm вратило/род проекти.Има збор вкупно 10 парчиња минијатурни лежишта кои можете да го користите за многу различни проекти.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика,стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило шахти, скејтборди, внатрешно лизгалки, скутери и агрегатната crushers, меѓу другите.Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги за било која причина, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни даде можност да се реши проблемот.Ние ќе донесе клиенти добар шопинг искуство како што е нашата крајна цел.Спецификација : Модел : 6805-2 RS Материјал : Хром челик Тип : Длабоко-мило високо-брзински железнички Возен Елемент : Еден ред, Внатрешен Дијаметар : 25мм / 1in Надворешниот Дијаметар : 37mm / 1.5 во Дебелина : 7mm / 0.3 во Количина : 10pcs Тежина : 109g / 3.8 оз(прибл.) Пакет листата : 10 * Лежишта.

Model:
6805-2RS
Material:
Chrome steel
Type:
Deep-groove high-speed
Rolling Element:
Single row
Inner Diameter:
25mm / 1in
Outer Diameter:
37mm / 1.5in
Thickness:
7mm / 0.3in
Quantity:
10pcs
Weight:
109g / 3.8oz(approx.)
Package list:
10 * Bearings :

Избор на купувачот..