• Ново
Алатка Дел За Алуминиум 6pcs Зглоб Вежба Водич Само Центрирање Зглоб Кабинет Вратата Дрво Вежба Малку Сет 5/64 7/64 9/64 11/64 13/64 1/4
zoom_in

Алатка Дел За Алуминиум 6pcs Зглоб Вежба Водич Само Центрирање Зглоб Кабинет Вратата Дрво Вежба Малку Сет 5/64 7/64 9/64 11/64 13/64

DEN 983.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Тип : Други.DIY Материјали : Дрво.Материјал : Други.Употреба : За Дупчење Дрво.должина : 5/64", 7/64",9/64", 11/64", 13/64",1/4".Опис : внатре вежба малку е направено на ХСС, висока цврстина, rustproof, цврсти и издржливи.Лесен за употреба, дупчење и прислушување, со голема работна ефикасност.Прецизноста на позиционирањето, нема да се смени, чипови ќе автоматско празнење од дупка на двете страни на theof на вежба, не заглавени вежба.6 од најчесто се користи големини за столари, кабинет, мебел одлуки и други дрво работи занаети.Карактеристики : Материјал : ХСС, Aluminum Size : прибл. 5/64", 7/64",9/64", 11/64", 13/64",1/4"Тежина : околу. 177g големина : 5/64" : дијаметар : прибл. 2mm, треба прибл. 2.2-2.8 mm Само тапкање screw7/64" : дијаметар : прибл. 2.8 mm, треба прибл. 3-3.5 mm Само тапкање screw9/64" : дијаметар : прибл. 3.5 mm, треба прибл. 4-4.5 mm Само тапкање screw11/64" : дијаметар : прибл. 4.5 мм, треба прибл. 5-5.5 mm Само тапкање screw13/64" : дијаметар : прибл. 5.1 мм, треба прибл. 5.6-6.1 мм Само тапкање screw1/4" : дијаметар : прибл. 6.3 mm, треба прибл. 6.8-7.3 мм Само тапкање screw Using Прирачник : Според тврдоста на дрво за да го прилагодите правилно, ако дрвото е мека, можете да изберете еден мал број, ако дрво тешко, можете да изберете соодветна еден или поголем еден.Пакет се вклучени : 6 x Авто Центрирање Зглоб Вежба Bit1)Точка Спецификација : Тип : Other DIY Материјали : Woodworking Material : Other Use : Дрво Drillinglength : 5/64", 7/64",9/64", 11/64", 13/64",1/4"производот : Авто Центрирање Зглоб Вежба Bittype : ХСС Само Центрирање Вежба Малку.

Избор на купувачот..