• Ново
Зелена Машки Spellcasting Слика Свеќа – Wicca - Hoodoo
zoom_in

Зелена Машки Spellcasting Слика Свеќа – Wicca - Hoodoo

DEN 179.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Декоративни восок од свеќа во облик на човек тело.Wicca, hoodoo, вештерство, магика, или како " метафизичко олтарот декорација.Свеќа магика е управувано од страна на елемент од оган, кој претставува трансформација.Трансформација на енергија е она што сте channeling.Се користи за ритуал, правопис работа, Wicca, rootwork, пагански, Santeria, вуду ноќта на Вештерките, магија, магика.Декоративни Ритуал Свеќа.Приближна Големина 7" висок x 2" широк.Слика свеќи може да се користи за голем број на различни магии и ритуали и во зависност од вашите намери и тие може да се користи за да се донесе заштита, добро здравје, благосостојба и среќа на поединец или тие можат да бидат наменети за да се донесе лоша среќа, не успеаја здравје, и негативни енергии на поединец.Некои користи за нашите Машки Слика Свеќа : -да се Отстрани проклетството -Одразуваат клетвата назад во своето потекло -се помират со estranged партнер или љубовник -направи свој колега запре озборувања -зголемување на среќа во казино или на игри на среќа -донесе благослов во вашиот живот, за лекување или мир -контрола на шеф, измачувачка во-закон или сосед. -магии да им помогне со успехот на одредена задача, да ги отстраните блокади и повеќе!.

Избор на купувачот..