• Ново
Karboby 12 Стаклен Cordierite Пица Камен, се Згусне 0.6 инчен Црна Круг Печење Камен за Печки или на Скара -Термички Шок Отпорни, Издржлив и Не-Стап
zoom_in

Karboby 12 Стаклен Cordierite Пица Камен, се Згусне 0.6 инчен Црна Круг Печење Камен за Печки или на Скара -Термички Шок Отпорни,

DEN 551.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ПЕЧЕЊЕ ПИЦА】 Пица камен е направен од сите природни cordierite со керамички глазура, кој е супериорен во однос сила, издржливост, топлина задржување и одлична термичка шок отпор.На камен со своите глазура е убава, и многу повеќе нема мирис кога греење.И површината е толку мазна дека пица слајдови одредување без остатоци по печење. 【ДОБРО ТЕРМИЧКИ СВОЈСТВА】Cordierite материјал е печката-отпуштен од работа и го издржи екстремни температури до 1450°F ( 787℃).Единствена термички својства нудат голем број на можности.што и да се стави тоа во гас скара или во фурна, на пица камен ќе го задржи храна безбедно. 【ДАДЕ ИСКЛУЧИ ТОПЛИНА РАМНОМЕРНО】Камен со полна со невидливи микро-порите апсорбира вишокот на влага од тестото брзо и дистрибуира топлинска рамномерно да леб.Правење пици како хрупкави како печени во еден италијански камен рерна.Уживате во совршено италијански пица со неспоредлива вкус дома!. 【СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА & ДЕБЕЛИНА】Мерки 12 инчен дијаметар.На повеќенаменски камен е совршен за печење различни мала пица големини и, исто така, погоден за печење леб, бисквити, scones.Дебелината на овој печење камен е за 0,6" за подобра топлинско пренесување. 【ЛЕСЕН за ЧИСТЕЊЕ】Поради црна стаклен површина е многу лесно да се чисти.По ладење, едноставно да го избришете го со влажна крпа, се исуши целосно и да се чува на суво место.Чиста површина не ја напушти било која храна остатоци во порите.Не машина за миење садови безбедно.На пица камен ќе остане загреана по печење.Ве молиме не допирајте тоа со голи раце.Нека тоа целосно да се излади го пред миењето.Со цел да се заштити мазна и убава црна глазура, ве молиме да не се намали пица од пица камен.Тоа е добро познато дека cordierite е одличен материјал за правење на пица, но природни cordierite не е толку лесно да се чисти по печење.Ние сме биле во потрага за пица камен кој е лесно да се чисти и да не ја напушти било која храна остатоци во порите, и, конечно, го создадоа овој совршен стаклен пица камен.Многу луѓе сакаат браун и хрупкави пица како вкусна пица од еден италијански ресторан.Стаклен cordierite камен апсорбира топлина брзо и трансфери тоа рамномерно, извлекува вишокот на влага да се готви златна пица кора.Не како soggiest како метални тави за да се добие оптимална готвење.Во домот подарок кутија, пица камен е идеален како подарок идеја за семејството и пријателите.Дојде и правење вкусни пица со вашиот пријател заедно!.

Material:
cordierite stone + ceramic Glaze Occasion

Избор на купувачот..