• Ново
ECCPP 2 2X 8x6.5 Тркала Spacer 8x6.5 за да 8x6.5 117mm Тркала Изолација 8 Повлечи одговара за GMC Savana Сиера C3500 за Chevrolet C2500 за Chevrolet Лавина со 14x1.5 Studs
zoom_in

ECCPP 2 2X 8x6.5 Тркала Spacer 8x6.5 за да 8x6.5 117mm Тркала Изолација 8 Повлечи одговара за GMC Savana Сиера C3500 за Chevrolet

DEN 1456.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

????【2 инчен ТРКАЛА ИЗОЛАЦИЈА 8x6.5 FITMENT】ве Молиме да се осигурате дека инсталацијата вртежен момент опсег не надминува 90 ft/кг; Одговара за GMC Сиера за Chevrolet C2500. ????【ИЗОЛАЦИЈА 8x6.5 ПАРАМЕТАР】Дебелина : 2";Возило Топ Модел : 8x6.5mm;Тркало Топ Модел : 8x6.5mm;Конец Стиснете : 14x1.5;Внатрешен Дијаметар : 117mm. ????【ТРКАЛА ИЗОЛАЦИЈА 2 инчен ПРЕДНОСТ】Дизајнирани да се движат на тркала и понатаму се надвор од центар,давајќи им на вашите возила на повеќе агресивен став и овозможува подобро ракување карактеристики.Тие, исто така, се зголеми гуми царинење,поправи кочница caliper царинење прашања,дозволите инсталација на лифт/намалување на колекции и пошироко,поголеми,или во висока влечење гуми. ????【2 ИНЧЕН ТРКАЛА SPACER 8 ПОВЛЕЧИ БЕЗБЕДНОСТ】Направени од најдобрите вистински Т 6 палка на алуминиум,со топлина третираат и најтврдокорните 10.9 одделение завртки претходно инсталирани.На елоксирани површината обезбедува дополнителна отпорност на корозија. ????【Ве молиме имајте во предвид】Потребно дека ќе го ре-проверува вашето возило компатибилност во Опис на Производот со вашето возило Година/Направат/Модел ПРЕД да го купат овие 8 повлечи тркала изолација. 1994-2000 за GMC C3500. 1994-2000 за GMC K3500. 1994-1999 за GMC C2500. 1994-1999 за GMC K2500. 2001-2006 за GMC Сиера 3500. 1999-2004 за GMC Сиера 2500. 1997-2010 за GMC Savana 2500. 1997-2010 за GMC Savana 3500. 2001-2010 за GMC Сиера 2500 HD. 2007-2010 за GMC Сиера 3500 HD. 1994-2000 за GMC C35001994-2000 за GMC K35001994-1999 година за GMC C25001994-1999 година за GMC K25002001-2006 година за GMC Сиера 35001999-2004 за GMC Сиера 25001997-2010 за GMC Savana 25001997-2010 за GMC Savana 35002001-2010 за GMC Сиера 2500 HD2007-2010 за GMC Сиера 3500 HD.Коси Седиште со Посилни Отпорни.Срцето на нашиот тркала spacer е во материјалот, а ние се земе сериозно.Сите наши палка алуминиум е снабден од мелница директно.Ние дури и briquette сите наши чипови и рециклирање на нив назад во иста фабрика.Својот среќен циклус и го задржува квалитетот во најчиста форма.Напредни површината со оксидација третман, трајни боја и нема да исчезнат лесно.На повлечи ореви се направени од старата школа процесот на производство, кои се нејзините корени од Детроит. CNC Прецизност Произведени со Тешко Елоксирани Третман.Тоа е толку важно воланот studs во дербито напредок.Секое тркало spacer е опремена со 4140 chromoly тркала studs, кои не само да ја надмине силата на OE но се обложени со GEOMET за 10 X отпорност на корозија текот на цинк.Произведени од страна на Фалсификувани 6061 T6 Палка Алуминиум.Нашите повлечи ореви задржете runout помалку од 2% од навој дијаметар.Оваа висока точност помага да се задржи вашата изолација каде што припаѓаат, безбедно на вашиот оска.

Избор на купувачот..