• Ново
Зголемете ја засили Моќ Модул, DC 3V‑6V Да 400kV Високо Напонски Генератор за Средно Училиште Научни Експерименти за Електронски Инструменти
zoom_in

Зголемете ја засили Моќ Модул, DC 3V‑6V Да 400kV Високо Напонски Генератор за Средно Училиште Научни Експерименти за Електронски

DEN 1092.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Овој високо‑напонски трансформатор треба да се избегне користење на електрична енергија под висок напон не‑оптоварување услови.Овој високо‑напонски трансформатор може да се користи како високо‑напонски извор за средно училиште научни експерименти, електронски инструменти и мали научни експерименти.Висок напон генератор може да генерира висока температура и висока фреквенција лак и лесно да се запали запалива.Излезниот напон на високо‑напонски генератор е 400000 V, ве молиме да користите под безбедни услови.На високо‑напонски инвертор има висока сила на 3‑6v, која може да се запалат цигари и хартија веднаш, и висока фрекфенција, добар квалитет, лесен за употреба.

Избор на купувачот..