• Ново
DC Карго Центар Осум 4-ft E Песна Шини - Поцинкуван Челик Хоризонтална E-Песна за Обезбедување и Организирање на Карго - Универзална Тај-Долу Систем за Приколки, Комбиња
zoom_in

DC Карго Центар Осум 4-ft E Песна Шини - Поцинкуван Челик Хоризонтална E-Песна за Обезбедување и Организирање на Карго - Универзална

DEN 3191.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Стоп Се Фрустрирани Со Ограничени Тај-Долу Поени - Овие E-Песна тај-долу шини обезбеди Повеќе Товар Тај-долу Поени внатре во вашиот затворен Приколка или на вашиот приколка кревет.Се користи исто така како Организациски Систем да се постави приколки, гаражи, и workspaces.Силна & Трајни Направен на 12-мерач челик, овие моќно силна шини функција 6,000 lb.пауза сила и 2,000 lb.работно оптоварување граница.Безбедна големи мотоцикли, тешки објекти, мебел и автомобили.Лесен За Инсталација : Пред drilled дупки на страни на секој слот овозможи едноставна Завртка или Гром-На инсталација, изработка на инсталирање бриз.Може да се инсталира на ѕидови и подови. (Хардвер се продава одделно.).Спецификации : Осум (8) 4' долго x 5" широк x ⅝ " длабоко E Песна шини, со 24 хоризонтална слотови за секој.Прав-обложени, па тоа нема да чип или нула.Исто така достапно со црно во прав-слој и 2', 3', 5', 8', и 10' долго.Сè што Ви Треба Во Тај-долу - Откако тие им била заклучена надолу, тие служат како сидро поени за пролет-фитинг тај-падови како ratchet ремени, кофи и кеси, Г и О-прстени, куки, shoring греди, итн.

Избор на купувачот..