• Ново
16TB/8TB/4TB/2TB Ултра Брзо Надворешни SSD - Преносни и Големи Способност Мобилни Цврста Состојба Диск, за лап-топ компјутери Desktop (10T, Црвена)
zoom_in

16TB/8TB/4TB/2TB Ултра Брзо Надворешни SSD - Преносни и Големи Способност Мобилни Цврста Состојба Диск, за лап-топ компјутери Desktop

DEN 3216.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Plug & Play : Овој надворешен диск box е подготвен за употреба, без надворешно напојување или инсталацијата на софтвер кои се потребни.Совршен екстра простор за вашиот компјутер и да игра конзола.Тип-C порта им овозможува на слепите вметнување на двете страни.Супер : Висока брзина на надворешен хард диск кутија, нека ти се движат hi-res фотографии и видеа брзо(Вистинската брзина во зависност од дискот капацитет, домаќин уред, OS и примена).Голема Способност : Со голем капацитет на Hi-speed простор за високо-res слики, 3 D видео, lossless musicand повеќе, правење резервни копии на големи количини на податоци, тоа е совршен за сите ваши творечка определба и вашиот realiable бекап решение.Сигурен Перформанси : Цврсти, shockproof & вибрации отпорни на метална Школка за издржливост и безбедност, овој надворешни SSD може да се пофали ефикасна топлина мијалник да остане кул со ниска потрошувачка на енергија за сигурен пренос на податоци.Преносни Со Тенок Тело : Ултра-тенок и лесен џеб-големина на телото, преносни доволно за да се носат во вреќи или џебови.Погоден за патување, деловни патувања и сл.Пронајдете ги вашите омилени слики, видео клипови, музика или што секогаш ќе биде таму за вас!.

Избор на купувачот..