• Ново
Chamfond Хируршки Светлата 3W LED Светло, Светло Интензитет 100,000 лукс за Стоматолошки Бинокуларна Loupe, Без Батерија ПОБЕГНА-C3000
zoom_in

Chamfond Хируршки Светлата 3W LED Светло, Светло Интензитет 100,000 лукс за Стоматолошки Бинокуларна Loupe, Без Батерија ПОБЕГНА-C3000

DEN 4776.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Chamfond Светлата се изработени според ISO 13485 : 2016 година, со CE сертификација.Ние обезбедуваме 12-месечна гаранција и брзо меѓународни испорака во 7 работни дена од DHL или Fed Ex.LED светлина има температура на бојата на 5700 K, и 10-брзина на прилагодување на светлината до 100.000 лукс, најблиску до температура на бојата на природна светлина.Намалување на очила замор.На headlamp светлина место Осветлување Униформа, а круг на самото Место, стабилна, без треперење.Одлична ергономски дизајн, лесен, флексибилни појавување, погодни за долготрајна употреба и користење.Светлината погоден за сите бинокуларна Loupes и чаши, со Chamfond бинокуларна loupes колокација се користи ќе обезбедуваат посветла и појасна слика.

Избор на купувачот..