• Ново
Кука и Јамка Лента,5M Двојно Двострано Леплива Назад Ленти Само Лепило за Прицврстување на Најлон Фабричка Лента,Црна
zoom_in

Кука и Јамка Лента,5M Двојно Двострано Леплива Назад Ленти Само Лепило за Прицврстување на Најлон Фабричка Лента,Црна

DEN 191.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Самолепливи Кука и Јамка Лента】 - ќе добиете 1 ролна од кука лента и една јамка лента , димензии се : 5m долги x 20mm широк.Може да се намали на било големини. 【Силно Лепило】- самолепливи ленти е направен од направени од издржлив најлон (polyamide), обложени на задната страна со силно лепило (гума), отпорни на сонце и ветер. 【Лесен за Употреба】- Леплива Назад Лента Fastener може да се одржи предмети без завртки, навртки, шиење или лепак.Само намалување на големината треба и откине лента и ставете го да било место што сакате. 【Широка Примена】Кука Јамка Ленти се многу погодна за внатрешна и надворешна употреба.Тие може да се користи во училиште,канцеларија,стан и на други места за да се задоволат вашите потреби. 【Топло Совети】-Лепило достигнува максимална сила по 24 часа.Ве молиме да чека 24 часа пред да го притиснете кука и јамка ленти заедно за да се поврзете објекти.Кожен,lumpy,валкани,powdery површината може да ја ослабне лепило сила.Ве молиме имајте во предвид дека ttrip не може да се користи во leathers, мазна површина, ткаенина, тули и цемент површината.Само Лепило Леплива Назад Рака Спецификација : Материјал : Полиестер и Најлон Димензии : 16.5 долги нозе, 1 инчи широка Боја : Црна Двојно Двострано Кука и Јамка Лента Пакет, Вклучувајќи : 1 тркалаат Кука Лента 1 тркалаат Јамка Лента Функција : Двострано лента 1.Овој сестран самолепливи ленти може да се користи на многу начини дома, во училиште или во канцеларија, индустриска употреба, секојдневна употреба. 2.Идеална алтернатива за завртки, навртки, завртки и лепак / епоксидна.Совршен за прикажување и организирање на украси и декорација. 3.Привремен за прицврстување на компјутерски периферни уреди, уредот нема да биде оштетен, може да се користи за фиксни екрани, сите видови на метални легури површината.Самолепливи Ленти 4.Абразија, putrefaction и заштита од абење циклуси ви овозможи да се закачите и откачете објекти одново и одново без страв од кршење. 5.Погоден Поврзување Област Стакло,сите видови на метали и легури површина,боја на површината,пластични производи,хартија и дрво површина,целулоза синтетички одбор,позадина,висок квалитет на боја ѕид PVC,PE материјал површината пластификатор.Топло Совети : 1. Кога кука и јамка лепило е лупено исклучите и повторно употребувани по се залепени, извршување на важна тема вратете ќе се намали. 2.Кога одредување објекти, со повеќе од 2 двострано лента ќе биде повеќе фирма кога се користи заедно. 3.Не користите монтажа лента на солиден или нерамни површини, лошата материјална или бојата на ѕидот. 4.Не се откажам тешки предмети, кревка, или опасни материи за да се избегнат опасности.

Избор на купувачот..