• Ново
Мис Елен Компатибилен 940XL Мастило Касети Комбо Пакет Замена за HP 940 XL Работи за HP Officejet Pro 8500A има око 8500 8000 Машина A910a A809a A811a A909a A910n (Црна Цијан Жолта Магента)
zoom_in

Мис Елен Компатибилен 940XL Мастило Касети Комбо Пакет Замена за HP 940 XL Работи за HP Officejet Pro 8500A има око 8500 8000 Машина

DEN 1504.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ПРЕДНОСТ НА МИС ЕЛЕН】 ① MS Елени 940 Мастило Касети се произведени во професионалниот објект со ISO9001, ISO14001, Ro HS, ДОФАТ, STMC уверение. ② 940 XL мастило касети комбо пак се строго проверени, пред да замине на фабриката. 【КОМПАТИБИЛНИ ПЕЧАТАЧИ】За HP Officejet Pro 8000, HP Officejet Pro има око 8500, HP Officejet Pro 8500 A, HP Officejet Pro 8500 A Плус инк-џет печатач, машина модел : A809a A811a A909a, A909g A909n A910a A910g A910n Печатач. 【СТРАНИЦА ПРИНОС】До од 2300 страници во Црно 940 XL Б.К мастило касети, околу 1.500 страници во боја 940 XL мастило касети (при 5% покриеност). 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】Компатибилен за 940 XL мастило касети HP. 4 x Црното C4906 AN, 2 x Синозелена C4907 AN, 2 x Магента C4908 AN, 2 x Жолта C4909 AN (Вкупно 10 Парчиња). 【СОВРШЕНИ ПЕРФОРМАНСИ】 Специјално формулиран 940 Мастило Касети бидете сигурни дека за печатење на високо квалитетни документи и светли живописни слики.Остри и мазна, Живописни бои, Спречите затнување. *Ве молиме потврдете го вашиот печатач и 902 мастило касети број на моделот пред ставање на налози.Откине пластична кеса.Откине запечатување лента која го одбележа "ПОВЛЕЧЕ".Вметнете ја 940 XL касети во правилна боја слот се додека не заглави на своето место, и усогласување на горните и долните позиции. 4x 940 XL Црно Мастило Кертриџ (C4906 AN) : 2300 страници. 2x 940 XL Синозелена Мастило Кертриџ (C4907 AN) : 1500 Страници. 2x 940 XL Магента Мастило Кертриџ (C4908 AN) : 1500 Страници. 2x 940 XL Жолта Мастило Кертриџ (C4909 AN) : 1500 Страници. *на 5% покриеност на A4/Буква на хартија.Откине пластична кеса.Откине запечатување лента која го одбележа "ПОВЛЕЧЕ".Вметнете ја 940 XL касети во правилна боја слот се додека не заглави на своето место, и усогласување на горните и долните позиции.Ве молиме НЕ допирајте чип, на кој може да предизвика непризнаени прашање поради краток спој.Ве молиме НЕ го откине на проѕирна лента на штекер.По инсталиран на касети, ве молиме на глава за печатење чистење и млазницата провери 1-2 пати за повеќе остар и живописни бои.

Избор на купувачот..