• Ново
Артур Слики Компатибилен Канон Мастило касети 280 и 281 Замена PGI-280XXL CLI-281XXL PGI 280 XXL CLI 281 XXL PIXMA TR7520 TR8520 TS6120 TS6220 TS8220 TS9120 TS9520 TS9521C Печатач (5 Pack)
zoom_in

Артур Слики Компатибилен Канон Мастило касети 280 и 281 Замена PGI-280XXL CLI-281XXL PGI 280 XXL CLI 281 XXL PIXMA TR7520 TR8520

DEN 600.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Вклучува 1 Голема Црна PGI-280 XXL, 1 Мала Црна CLI-281 XXL, 1 Синозелена CLI-281 XXL, 1 Жолта CLI-281 XXL и 1 Магента CLI-281 XXL (Фото Сини НЕ се вклучени, Вкупно 5 Pack).За употреба во следниве Канон инк-џет печатари : Canon TR7520, Pixma TR8520, TR8620, TR8622, TS6120, TS8222, TS8320, TS8322, TS8120, TS9120,TS8220, TS6220, TS9520, TS6300, TS6320, TS9521 C, TS702, TS9100, TR8500, TR7500 инк-џет Печатач.PGI-280 XXL (Голема Црна) : Прибл. 600 страници; CLI-281 XXL (Црна) : Прибл. 6360 страници; CLI-281 XL (Цијан) : Прибл. 830 страници; CLI-281 XL (Магента) : Прибл. 830 страници; CLI-281 XL (Жолт) : Прибл. 830 страници.Страница Приноси тестирани користење на ISO/IEC 24712 тестирање стандарди.Изградена на ISO9001 и ISO14001 фабрика стандарди.Артур Слики Со Врвен Квалитет Мастило Кертриџ, 1 Година 100% Квалитетот Задоволство Производ Гаранција.Canon Pixma TR7520,.Canon Pixma TR8520,.Canon Pixma TS6120,.Canon Pixma TS6220,.Canon Pixma TS9520,.Canon Pixma TS9521 C.Артур Слики компатибилни, мастило кертриџ замена за Canon pgi-280xxl cli-281xxl може да се користи во следниве Canon PIXMA принтери : TR7520 TR8520 TS6120 TS6220 TS8120 TS8220 TS9120 TS9520 TS9521 C Чекор 1 : .Бидете сигурни дека моќта е вклучено, потоа отворете го скенирање на единица / капак.Печати ја главата носителот ќе се движи за замена на позицијата.Отстранување на мастило во резервоарот каде мастило снема.Притиснете ја картичката (А) и подигнете го мастило во резервоарот да се отстрани.Чекор 2 : .А.Подготви нов мастило во резервоарот.Држете го мастило во резервоарот со портокал заштитна капа насочен нагоре.Б.Подигнете го табот на портокал заштитна капа за да се отстрани го Нежно.Чекор 3 : .Внесете пред крајот на мастило во резервоарот во глава за печатење на коса.Бидете сигурни дека позицијата на мастило во резервоарот се совпаѓа со етикета.Притиснете на врвот на мастило во резервоарот до мастило во резервоарот прилепува цврсто на своето место.Бидете сигурни дека мастило светилка светла нагоре.Чекор 4 : .Затворање на скенирањето на единица / капак.Само бидете внимателни да не да ги добиете вашите прсти фатени.

Избор на купувачот..