• Ново
Криптата на Necrodancer - PlayStation 4
zoom_in

Криптата на Necrodancer - PlayStation 4

DEN 719.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Убијат на Necromancer!Истражувам во занданите во оваа хардкор ритам-базирани Roguelike.Можете да го порази the Necromancer и да го оставите вашиот сепак-пулсирачко срце?.Господар занданите!Битка танцување скелети, змејови и на повеќе различни карактери со уникатен игра, сите додека boogeying на наградуваниот дени бар сега небото саундтракот.Џем-спакувани со содржина!Вклучува "проширија" DLC со сите нови ликови, чудовишта и газдите, ги проширија мини-диск на саундтракот и пати-од прирачникот.Вклучува криптата на Necromancer : "проширија" DLC во кертриџ/диск!Криптата на Necromancer : засилена е prequel за криптата на Necromancer.Криптата на Necromancer е наградуван хардкор ритам-базирани зандана ползи игра.Можете да ја преживеат оваа смртоносна зандана на Танцот, убијат на Necromancer, и да го оставите вашиот сеуште чука срцето?Или ќе ви биде роб на ритамот за сета вечност?Приклучи се cadence како што се движи кон победи преку овој ритам-базирани roguelike авантура!Најдете вашиот enemiesweaknesses и го отклучите нови ликови, додека слегување понатаму во длабочините на криптата на Necromancer за враќање на вашиот сепак имајќи го срцето - или се осудени на Танц засекогаш во оваа зандана.Играчите мора да се движи на ритамот да се движите низ случајно генерираниот занданите додека се борат танцување скелети, zombies, ламји, и повеќе, додека grooving на играта е наградуван дени бар сега небото саундтракот!Можете дури и може да се здружи со еден пријател во локалните ко-оп режим!.

Избор на купувачот..