• Ново
Мали Трепкане Хаос-Доказ Целосна Ракави Лигавче - Затегнување-Доказ Затворање, Водоотпорен Smock, Бебе Дете Лигавче
zoom_in

Мали Трепкане Хаос-Доказ Целосна Ракави Лигавче - Затегнување-Доказ Затворање, Водоотпорен Smock, Бебе Дете Лигавче

DEN 287.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Кука и Јамка затворање.Машина За Миење.Направени со меки, лесни, водоотпорен Repeltex ткаенина. 100% ткаени полиестер дека е третирана со посебни водоотпорен назад слој.Голем флип џеб, останува отворено да го фати spills и падна храна.Дизајниран да им овозможи за користење со или без џеб.Лесно да се чисти, едноставно машина за миење или исплакнете чисти, воздух суши во минути.Затегнување-доказ затворање кој мека, не-нула кука и јамка.Држи лигавче кога сакате тоа и го прави отстранување екстра лесно и безболно – не се фатени коса!.OEKO-TEX Стандард 100 уверение, нашите ткаенина е бесплатно на било потенцијално штетните хемикалии, дури и оние кои не се законски регулирани.Мали Трепкане Хаос-доказ Bibs се меки, лесни и водоотпорен.Овие bibs се најдобар начин да се заштити од мензи и задржи бебето удобно за време на оброк!За возраст од 6 месеци до 4 години.Нашите Repeltex ткаенина е супериорен, перформанси водоотпорен материјал од пердув-светлина, 100% ткаени полиестер дека е третирана со потпис, мулти-слој, водоотпорен СТП (полиуретан) назад слој.

Избор на купувачот..