• Ново
Desi Steely Скриени Аларм за Сите типови на Врати и Прозорци со 2 Далечински Контролори
zoom_in

Desi Steely Скриени Аларм за Сите типови на Врати и Прозорци со 2 Далечински Контролори

DEN 959.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Steely е аларм систем специјално дизајнирани за врати.Тоа е невидлив од надворешната страна на вратата по инсталацијата.Системот има 2 различни заштита на сензори; влијание сензор и магнетни контакт.Steely може да се користи со лозинка со помош на тастатурата на уред како што е активиран и да се деактивира со далечински управувач.Вграден во структурата дека не ја нарушува естетскиот изглед на врата.Можноста да се користат со далечински управувач или лозинка.Спецификации : Двојна заштита сензор, 2 алкални батерии, долго траење на батеријата со сопствени електронски дизајн, висока аларм ниво на јачина на звук.Постојат 2 различни заштита сензори во вграден алармен систем : Влијание СЕНЗОР : Го овозможува алармот за да го системот во случај на влијание откривање која поминува преку метар и праг на вредност доаѓаат до вратата.Во овој случај, малициозен лице ќе се извлече без да му наштети на вашата врата.ОТВАРАЊЕ на СЕНЗОР : Користење на магнетното поле принцип, оваа сензорот детектира, ако вратата е одвоена од рамка и им овозможува на системот да алармот кога вратата е отворена.Откако аларм системот е вклучен, системот автоматски ќе почне да алармот ако некој ја отвори вратата, без користење на далечинскиот управувач (вклучувајќи отварање на вратата со копче).Далечински Контролер Спецификации : DESi користи возен технологија на далечински контролер за да се спречи код копирање.Секој пат кога ќе го притиснете копчето, RF кодот ќе биде различно во 433,92 MHz фреквенција.За повеќе производи, ве молиме посетете ја нашата веб страница https : //www.electroniclock.com.

Избор на купувачот..